Garaż z płyty warstwowej krok po kroku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Garaż z płyty warstwowej zapewnia optymalne zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i jest prosty w budowie. Ile kosztuje postawienie garażu z tzw. płyt obornickich?

Modułowy garaż z płyty warstwowej – zalety rozwiązania

Dlaczego warto zainwestować w garaż z płyty warstwowej (obornickiej)? W przeciwieństwie do klasycznego „blaszaka”, jaki możemy zauważyć na wielu prywatnych posesjach, garaż wykonany z płyty obornickiej stanowi bardzo dobrą ochronę przed niskimi temperaturami i jest naprawdę wytrzymały. Ten materiał okładzinowy zapewnia przyzwoitą izolację termiczną (często płyty warstwowe nazywa się potocznie płytami typu sandwich, co stanowi nawiązanie do ich profilu). Budowa garażu z płyty warstwowej jest szybka, co ważne, nie musimy starać się o żadne pozwolenie, aby wznieść obiekt na posesji (jeśli jego powierzchnia nie przekracza 35m2). Zaletą garażu z płyty obornickiej jest też brak konieczności wylewki fundamentów, co znacznie skraca czas pracy. Możemy postawić konstrukcję bezpośrednio na gruncie (np. na posadzce betonowej lub kostce brukowej).

Modułowy garaż z płyty warstwowej – praktyczne informacje

Zwykle ocieplane garaże są budowane z płyty obornickiej o grubości mniej więcej 8 cm. Jeszcze lepszą izolację zapewni nam budynek z płyt o grubości 12 cm. Garaż z gotowych elementów, do których zaliczamy również drzwi i bramy garażowe, nie jest skomplikowany w montażu. Budynek z gotowych elementów można zamówić na podstawie projektu lub wybrać na gotową propozycję. Garaże o mniejszym metrażu zwykle są przewożone w całości pod wskazany adres. Z kolei obiekty o większych gabarytach (wielostanowiskowe) są montowane z gotowych modułów już na terenie prywatnej posesji.

Na czym polega budowa garażu z płyt warstwowych? 

Tego typu prace wymagają od wykonawcy odpowiedniego ustawienia ścian, ich zamocowania do podłoża np. za pomocą kołków rozporowych i skręceniem górnych krawędzi. Gdy płyta dachowa jest zamontowana jej krawędzie i punkty łączeń, należy wykończyć specjalnymi obróbkami blacharskimi najczęściej w kolorze płyty warstwowej (część osób decyduje się na kontrastowe połączenia).

Ile kosztuje gotowy garaż z płyty warstwowej? Orientacyjne koszty inwestycji

Cena modułowego garażu z płyty warstwowej zależy od:

  • cennika konkretnego producenta, 
  • rozmiaru obiektu (garaż jednostanowiskowy czy dwustanowiskowy), 
  • typu dachu, 
  • rodzaju płyt,
  • wyposażenia dodatkowego (okna, drzwi, systemy instalacyjne),
  • usług dodatkowych (obróbka blacharska, montaż). 

Możemy przyjąć, że sam garaż o powierzchni 25m2 to wydatek rzędu 20 000 – 25 000 złotych (z transportem w miejsce docelowe).

Zdjęcie główne: Ash B/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*