Wpuść więcej światła! Szklane drzwi wejściowe

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Szkło przezroczyste, matowe, mleczne, a może z nadrukami, grawerem czy witrażami? Bez względu na to, na które przeszklenia w drzwiach wejściowych się zdecydujesz, zawsze warto wpuścić światło naturalne do środka.

Drzwi wejściowe muszą spełniać normy

Wybór drzwi wejściowych to dość trudna decyzja. Muszą one nie tylko współgrać z elewacją domu, z całą posesją (z czym nie powinno być problemu, bo oferta jest bardzo szeroka), ale też spełniać kilka innych warunków.

Przede wszystkim muszą spełniać normy bezpieczeństwa, a dodatkowo również tłumić hałas, co jest szczególnie istotne w przypadku mieszkania przy ruchliwej ulicy.

Do tego dochodzi jeszcze współczynnik przenikania ciepła, który powinien być możliwie jak najniższy. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekało z domu, a my nie będziemy musieli wydawać więcej pieniędzy na ogrzewanie. Często przecież bywa, że mamy przedsionek otwarty na resztę domu, więc zimno rozchodziłoby się po tej przestrzeni.

szklane drzwi zewnętrzne
Photo by everyonephoto from Freepik.com

Każde drzwi wejściowe mają być też wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, które w naszym klimacie często zmieniają się jak w kalejdoskopie. Mamy cały przekrój opadów deszczu, śniegu, mrozu, upałów, słońca, wiatru.

Pozostaje jeszcze pytanie – drzwi wejściowe pełne czy z przeszkleniami? Przekonaj się, że przeszklone drzwi wejściowe to bardzo dobry sposób na rozjaśnienie holu. W ciągu dnia nie będzie już potrzeby włączania dodatkowego oświetlenia. A to nie jedyna ich zaleta.

Dodatkowo warto jeszcze zaznaczyć, że producenci używają szkła charakteryzującego się wysoką klasą odporności na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe. Ponadto dobrze wykonane modele, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, zapewniają bezpieczeństwo i ochronę w równym stopniu jak drzwi pełne.

>> Zobacz też: Montaż drzwi zewnętrznych krok po kroku krok po kroku

Jakie są zalety drzwi wejściowych z przeszkleniami?

Największym atutem przeszklonych drzwi wejściowych jest oczywiście doświetlenie wnętrza. Szyby wpuszczają tyle światła naturalnego, że przedsionek wydaje się przestronniejszy, ale też i bardziej nowoczesny. Naturalne światło jest coraz bardziej doceniane oraz pożądane – i to w domach nowoczesnych, tradycyjnych, niewielkich i tych dużych. Witając gości w jasnym przedsionku, sprawiamy, że całe wnętrze jest lepiej przez nich odbierane, a jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Ciemne i ponure hole nie są niczym przyjemnym.

Ponadto drzwi z przeszkleniami są wizualnie „lżejsze”, mniej masywne, a do tego bardzo dekoracyjne. Możemy zdecydować się na niewielkie przeszklenia albo całe szklane panele boczne – w szkle przezroczystym, matowym, mlecznym, grawerowanym, piaskowanym, z nadrukami, ornamentami, witrażami czy z innymi ozdobnikami.

Ten typ drzwi jest również bardzo wygodny w użytkowaniu. Pozwala sprawdzić, kto stoi po drugiej stronie bez odchylania wizjera czy otwierania drzwi.

Wady przeszklonych drzwi wejściowych

Jak to bywa w każdym przypadku, tak i tutaj są dwie strony medalu. Drzwi zewnętrzne z przeszkleniami również mają pewne wady, choć to, co dla jednych może być wadą, dla innych wcale nie musi tego oznaczać.

Duże przeszklenia z przezroczystego szkła pozwalają nie tylko podejrzeć nam, kto stoi przed domem, ale też działa to w drugą stronę – osoba ta również widzi wnętrze naszego domu, jak i nas samych, co może nie być już tak komfortowe. Jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy po prostu wybrać szybę mleczną, piaskowaną albo mrożoną. Trzeba tylko pamiętać, że zapewnią one nieco mniej światła. Ciekawym rozwiązaniem jest też lustro weneckie – my będziemy widzieć wszystko, ale inni zobaczą tylko swoje odbicie.

Kolejną wadą może być trudniejsze mycie takich drzwi, a właściwie konieczność używania dwóch produktów – płynem do mycia szyb umyjemy szkło, ale już do całych drzwi potrzebujemy środka do drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*