Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Alternatywne formy ogrzewania stały się faktem – coraz częściej odchodzimy od klasycznego kotła na węgiel lub inne paliwa, a inwestujemy w nowoczesne urządzenia grzewcze, za którymi idzie sporo dodatkowych zalet. Czym jest folia grzewcza? Jak działa ten rodzaj ogrzewania i czy jest w stanie zastąpić klasyczne centralne ogrzewanie z kotłem i kaloryferami?
Folia grzewcza to cienki elastyczny materiał, który układany jest w nowobudowanych nieruchomościach oraz budynkach po termomodernizacji pod podłogą, ścianami czy sufitem. Zadaniem folii grzewczej jest efektywne przekazywanie ciepła, dzięki któremu nieruchomość jest prawidłowo ogrzana. Jaki jest schemat jej działania?
Folia grzewcza to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu możemy ogrzać całą nieruchomość, niezależnie od jej wielkości. Oznacza to, że folie grzewcze możemy układać zarówno w małym domku jednorodzinnym, jak i hali magazynowej, czy wielkim budynku użyteczności publicznej. Właściwie nie ma przy tym żadnego ograniczenia.
Aby uzyskać optymalne warunki cieplne, wystarczy dobrać odpowiednią ilość oraz moc folii grzewczej, a potem zamontować ją w miejscach, w których ciepło może być przekazywane najefektywniej.
Przed nowymi rozwiązaniami zazwyczaj powstrzymuje nas nieznajomość kosztów ich użytkowania. Tak jest również w przypadku folii grzewczej. Tutaj pod uwagę powinniśmy wziąć kilka czynników.
W budynkach dobrze ocieplonych i nowych każde urządzenie grzewcze będzie rozwiązaniem generującym stosunkowo niskie rachunki. Warto w przypadku takich budynków kierować się nie tylko samym kosztem użytkowania, ale obliczyć całościowy koszt inwestycji na przestrzeni 10, 20 i 30 lat.
Fot.:Erik Mclean/unsplas.com