Ogrzewanie antyoblodzeniowe na domowy ganek

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nadszedł sezon zimowy i choć jeszcze nie możemy narzekać na nadmiar śniegu, to warto się jednak dobrze przygotować, by nie dać się zaskoczyć niczym przysłowiowi drogowcy. Oprócz standardowych sprzętów do odśnieżania, można też rozważyć wykonanie ogrzewania przeciwoblodzeniowego.

Czym są rozwiązania grzewcze antyoblodzeniowe i kiedy powinno się na nie postawić na domowym ganku lub w innych przestrzeniach? O tym napiszemy poniżej.

Czym jest ogrzewanie przeciwoblodzeniowe?

Ogrzewanie antyoblodzeniowe cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Śnieg i lód na ganku lub ścieżce dojścia do domu to nie tylko mniejszy komfort podczas przemieszczania się, ale niejednokrotnie realne zagrożenie. Łatwo bowiem o poślizgnięcie i bolesny upadek.

Trzeba zatem regularnie dbać o odśnieżanie albo zdecydować się na montaż instalacji antyoblodzeniowych. Takie ogrzewanie, dostępne choćby na stronie Econovli.pl, nie sprawia co prawda, że w pobliżu domu robi się znacząco cieplej, ale utrzymuje temperaturę podłoża na takim poziomie, że nie dochodzi do pojawienia się oblodzenia.

Instalacja składa się z przewodów grzewczych, które układa się pod wierzchnią warstwą schodów lub podestu. Idealnie sprawdza się choćby pod wszelkimi płytkami ceramicznymi oraz okładzinami kamiennymi.

Gdzie montować ogrzewanie antyoblodzeniowe?

Ogrzewanie antyoblodzeniowe przydaje się w wielu przydomowych przestrzeniach. Przede wszystkich używa się go na gankach, tarasach i balkonach, by podnieść bezpieczeństwo i komfort korzystania z tych miejsc. Montuje się je w wiatrołapach i na zewnętrznych klatkach schodowych, by na powierzchni posadzek nie pojawiał się lód lub wilgoć.

W samym ogrodzie chętnie stosuje się tego typu instalacje na ścieżkach dojścia od bramki do domu oraz na podjazdach do garażu.

Dlaczego warto zdecydować się na systemy antyoblodzeniowe?

Ogrzewanie antyoblodzeniowe na ganku lub tarasie sprawia, że przydomowa przestrzeń jest znacznie bezpieczniejsza i zmniejsza się ryzyko poślizgnięcia. Na posadzkach nie zalega śnieg ani lód, dzięki czemu można przejść suchą nogą do domu, nie wnosząc do niego błota śniegowego. To zatem sposób na porządek w przedpokoju oraz czystszą odzież wierzchnią, przechowywaną w pojemnych, domowych szafkach i garderobach, jak te dostępne na DomiDeko.pl.

Zastosowanie ogrzewania przeciwoblodzeniowego w ogrodzie zwiększa natomiast komfort korzystania z tej części przydomowego terenu. Nie trzeba bowiem martwić się o odśnieżanie podjazdów lub ścieżki do bramki za każdym razem, gdy chce się wydostać z domu. A to naprawdę spora oszczędność czasu i energii.

Skuteczny sposób na usunięcie oblodzenia z ganku

O ile ogrzewanie przeciwoblodzeniowe jeszcze kilka lat temu uznawano za ciekawostkę, o tyle teraz staje się już nowoczesnym standardem. Dzięki niemu żyje się bowiem znacznie wygodniej i przyjemniej we własnych domach.

Systemy antyoblodzeniowe sprawiają, że nawet w okresie zimowym korzystanie z terenu w pobliżu domu jest znacznie bezpieczniejsze, a nadmiar śniegu na ścieżce lub lód na schodach już tak często nie zaprząta myśli domowników, którzy mogą zająć się przyjemniejszymi sprawami, niż odśnieżanie przydomowych przestrzeni.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*