Jak dopasować wymiar altany do ogrodu? | Budowaidom

Jak dopasować wymiar altany do ogrodu?

460
Jak dopasować wymiar altany do ogrodu?

Jeżeli planujesz zakup, czy też budowę altany w ogrodzie, warto najpierw zastanowić się nad lokalizacją altany oraz odpowiednim rozmiarem.

Przed wyborem stylu, kształtu, czy gatunku drewna, dobrze pomyśleć przede wszystkim o miejscu, w którym chcielibyśmy umieścić altanę. Należy sprawdzić, czy jest ono odpowiednie do postawienia altany oraz na jakie rozmiary altany pozwala. Koniecznie zbierzmy wszystkie niezbędne wymiary, aby móc dopasować altanę o odpowiedniej wielkości. 

Katalogowe modele altan zazwyczaj mieszczą się w rozmiarach 3,5 na 2 metry. Jeżeli wybrane przez nas miejsce okazałoby się zbyt ciasne, wówczas mielibyśmy problemy z montażem takiej altany. Dlatego koniecznie upewnijmy się, na jakie rozmiary pozwala przyszła lokalizacja altany.

Wybierając altanę ogrodową powinniśmy pomyśleć o potrzebach swojej rodziny – dla ilu osób ma służyć altana? Czy będą przychodzić goście? Jeżeli pozwala na to nasz ogród, możemy zdecydować się na altanę większą niż standardowe katalogowe modele. Trzeba jedynie liczyć się z tym, że altany o dużych rozmiarach wymagają dodatkowych pozwoleń na budowę.

Aleksandra Tabak

Zostaw komentarz