Jakie drabiny wybrać do przestrzeni zamkniętych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prowadząc firmę remontową należy przygotować się na pokaźne inwestycje w sprzęt i narzędzia. Im większe zaplecze techniczne, tym bardziej różnorodne usługi można oferować, tym samym budując renomę i zdobywając nowych klientów. Niezależnie jednak od typu wykonywanych robót warto zaopatrzyć się w różnorodne drabiny.

Jakie drabiny sprawdzą się w pomieszczeniach?

Prowadząc prace remontowe we wnętrzach budynków natknąć się można na różnorodne zlecenia. Standardowa wysokość pokoju w Polsce to ok. 2,5-3m, a więc znacznie powyżej wzrostu człowieka, nawet po wyciągnięciu rąk. W kamienicach może to być jeszcze więcej, zdarzają się bowiem nawet 4-metrowe stropy. W takich warunkach bez drabiny ani rusz.

Pierwszym tego typu przyrządem będą drabiny proste. Co prawda są poręczne i z pewnością przydatne, ale ich ograniczeniem jest konieczność oparcia o ścianę albo inną stałą powierzchnię. Tym samym nie będą przydatne w pracach pośrodku pomieszczenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem okażą się np. drabiny rozkładane. Taka skomponowana z trzech części pozwala nie tylko na rozsunięcie do pokaźnej wysokości, ale też na ustawienie w kształt litery „A”. Trzecie, luźne ramię, można zaś wysunąć, by dosięgnąć do sufitu. To bardzo ergonomiczne i wygodne rozwiązanie. Jest też ekonomiczne, bowiem mimo wysokiej ceny drabiny tego typu przydają się przy różnych pracach.

Kolejnym narzędziem będzie drabina jednostronna. Można ją szybko złożyć i przestawić. Dzięki podestowi i poręczy daje stabilizację i okazuje się dokonała przy np. podwieszaniu sufitów albo montażu oświetlenia.

Z jakiego materiału drabinę wybrać?

Drabiny specjalne do profesjonalnych prac w pomieszczeniach powinny posiadać odpowiedni atest. Niemniej jednak ważna jest ergonomia ich użytkowania, na co bezpośredni wpływ ma waga drabiny i jej gabaryty. Budżetowym wyborem są drabiny drewniane, cechujące się dobrą wytrzymałością i stabilnością. Jednak przy potrzebie wielokrotnego przestawiania ich waga może dać się we znaki. Dlatego do firmy budowlanej zdecydowanie lepsze będą konstrukcje aluminiowe. Wysoki koszt rekompensują niską wagą przy jednoczesnej wysokiej wytrzymałości. Nie warto na nich oszczędzać, bowiem sprzęt na budowę czy do remontu powinien posłużyć na lata. Inwestycja w dobrą drabinę zwróci się szybko i to z nawiązką.

Co oprócz drabin przyda się przy remoncie pomieszczeń?

Drabiny to jednak nie koniec. Przy szeroko zakrojonych robotach budowlanych trudno w nie wyposażyć każdego członka ekipy. Dlatego dobrym rozwiązaniem będą też przesuwne rusztowania i podesty. Tego typu wyposażenie sprawdzi się doskonale przy wykańczaniu ścian, np. kładzeniu tynków i zacieraniu gładzi szpachlowej. Dzięki kółkom sprzęt taki może być przesuwany bez konieczności zdejmowania z niego narzędzi, a szeroki podest z barierkami stwarza stabilne i bezpieczne środowisko pracy. Do drobnych prac dobre będą też rozkładane stopnie. Tego typu małe drabinki sprawdzą się w niskich pomieszczeniach, np. przy wieszaniu oświetlenia albo karniszy czy rolet w oknach.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*