Kabina prysznicowa walk in — wygoda, bezpieczeństwo i nowoczesny design w twojej łazience!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kabiny prysznicowe walk in są obecnie bardzo chętnie wybierane podczas urządzania czy remontu łazienki. Ich otwarta konstrukcja sprawia, że optycznie powiększają wnętrze, w którym się pojawią, a ponadto dodają mu eleganckiego i stylowego wyglądu! Ich ogromnymi zaletami są również trwałość i łatwość w utrzymaniu w czystości. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, w jakich łazienkach sprawdzą się te kabiny!

Kabina walk in — czym się wyróżnia? Jakie ma zalety?

W zależności od modelu kabiny walk-in są zbudowane z jednej, dwóch lub trzech ścianek z hartowanego szkła. Co ciekawe z reguły nie mają one drzwi ani brodzika. Dzięki takiej konstrukcji wchodzenie i wychodzenie z nich jest bardzo łatwe i komfortowe — nawet dla dzieci, osób starszych czy z niepełnosprawnościami. 

Ponadto kabina walk in jest bardzo przestronna, co umożliwia swobodne poruszanie się w niej. W nieograniczonej brodzikiem przestrzeni bez trudu pomożesz w kąpieli dziecku czy umyjesz psa.

Prysznic walk in — trwały i odporny na uszkodzenia

Hartowane szkło, z którego tworzone są ścianki kabiny, jest niezwykle odporne na uszkodzenia. Przekłada się to na bezpieczeństwo użytkowania prysznica — do rozbicia tego tworzywa potrzeba bardzo dużej siły. A jeśli nawet do niego dojdzie, to pęka ono na drobne kawałki o nieregularnym kształcie. Dzięki temu ryzyko zranienia się jest niewielkie. 

Ponadto wytrzymałość szkła hartowanego przekłada się na jego trwałość. Zbudowana z niego kabina prysznicowa posłuży ci przez wiele lat!

Walk in prysznic — niezbędny w stylowej łazience!

Dzięki minimalistycznemu wyglądowi prysznic walk-in pasuje do większości łazienek — urządzonych w różnym stylu i o różnym metrażu. Zgra się z praktycznie każdą aranżacją: szkło pasuje do wielu innych tworzyw (drewna, betonu, marmuru). Ponadto nada wnętrzu stylowy i ponadczasowy wygląd. A odbijające się od powierzchni ścianek światło sprawi, że pomieszczenie wyda się większe. 

Ścianka prysznicowa walk in — bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości

Minimalistyczna budowa otwartej kabiny przekłada się na łatwiejsze i szybsze sprzątanie! Przede wszystkim jest ona pozbawiona zawiasów i innych ciężko dostępnych oraz trudnych do wyczyszczenia elementów. Mycia wymaga więc jedynie gładka powierzchnia szkła. Dodatkowo często jest ona pokryta specjalną powłoką ochronną, która dzięki swoim właściwościom odpycha wodę ze ścianek prysznica. Spadają z niej szybciej, nie tworząc trwałych zacieków ani osadu. Ścianki wymagają więc jedynie szybkiego przetarcia miękką ściereczką, by zdobić łazienkę przejrzystą powierzchnią.

Kabina prysznicowa walk-in — czy wylewa się z niej woda? Co warto wiedzieć o jej montażu?

Zazwyczaj to drzwi prysznicowe chronią nas przed zalaniem wodą łazienki… Jednak co w przypadku kabin, które nie mają tych zabezpieczeń? Podczas montażu kabiny walk in profiluje się podłogę, tak aby otrzymać jej około 2% spadek. Dzięki temu woda spływa do odpływu i nie rozprzestrzenia się po pomieszczeniu. 

Ponadto spoiny między płytkami łazienkowymi często tworzy się z fugi (zazwyczaj epoksydowej) o zwiększonej odporności na wilgoć. Za sprawą tych dwóch sposobów podłodze nie grozi zalanie podczas kąpieli, a płytki pod prysznicem nie pękają i nie niszczą się pod wpływem wody. 

Walk in z brodzikiem lub z przesuwanymi drzwiami — różne rodzaje tych kabin prysznicowych

W ofertach sklepów internetowych oprócz tradycyjnych kabin walk in znajdziesz również opcje z brodzikiem i przesuwanymi drzwiami. Pierwszy wariant jest praktycznie równy z podłogą jednak specjalnie wyprofilowany, tak aby woda spływała do odpływu. To świetna opcja w przypadku kiedy chcesz uniknąć robienia spadku w łazienkowej posadzce lub kiedy jest on niemożliwy do wykonania. 

Natomiast przesuwane drzwi sprawdzą się u osób, które uwielbiają bardzo ciepłe kąpiele. Ten element kabiny odpowiada m.in. za utrzymywanie w niej dość wysokiej temperatury. Bez niego pod prysznicem jest nieco chłodniej, co można zrównoważyć zwiększonym ogrzewaniem w łazience. 

Mniejsza kabina prysznicowa, większa, a może narożna? Przejrzyj oferty sklepów i znajdź ten stylowy i odporny na uszkodzenia element wyposażenia łazienki w pasującym do niej rozmiarze!

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*