Chcesz wynająć podnośnik teleskopowy? Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wykonanie prac na wysokości, czy też dostarczenie tam materiałów bądź sprzętu, często wymaga zastosowania podnośników teleskopowych. Zwykle najlepszym sposobem na uzyskanie szybkiego dostępu do tej maszyny jest jej wypożyczenie. Co warto wiedzieć o wynajmie podnośników?

Czego dotyczy wynajem podnośników teleskopowych?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym są podnośniki teleskopowe. Mowa tutaj o dźwignicach, czyli maszynach posiadających wysięgniki, działające zgodnie z mechanizmem teleskopu. Jest to sprzęt ciężki, wykorzystywany na budowach, w przemyśle i w usługach. 

Do obsługi maszyn specjalistycznych, do których zaliczają się podnośniki teleskopowe, niezbędne jest posiadanie stosownych uprawnień. Ukończenie 18 roku życia i posiadanie certyfikatu potwierdzającego zdanie egzaminu na obsługę sprzętu to dwa podstawowe wymogi.

Co oferuje wypożyczalnia wysięgników?

Zastanawiasz się, jakie podnośniki teleskopowe masz do wyboru? Na pierwszy plan wysuwają się modele koszowe. Mowa o sprzęcie wyposażonym w wysięgnik z platformą ogrodzoną barierkami. Sprzęt ten służy głównie do unoszenia ludzi. Zwykle wypożyczalnia wysięgników posiada w ofercie kilka rodzajów tego typu urządzeń. Przykładowo w wypożyczalni Drial wynajem podnośników koszowych dotyczy modeli:

  • masztowych,
  • nożycowych,
  • przegubowych. 

Maszyny mogą być dostępne „w wersji” spalinowej lub elektrycznej. Co więcej, to jeszcze nie koniec listy podnośników teleskopowych. Poza modelami koszowymi istnieją również ładowarki. Mowa o sprzęcie przypominającym nieco koparkę. Posiada on oś jezdną, umożliwiającą poruszanie się po trudnym terenie. Natomiast wysięgnik zakończony jest łyżką, widłami lub innym elementem umożliwiającym transport towaru.

Wynajem podnośników o właściwych parametrach

Znasz już rodzaje podnośników. Jednak to nie wystarczy, aby wiedzieć, jaką podjąć decyzję w kwestii wyboru sprzętu. Poszczególne modele mają bardzo odmienne parametry. W tej kwestii nie ma złotych rad. Wybór trzeba uzależnić od własnych potrzeb. 

Należy wziąć pod uwagę między innymi wagę ładunku, wysokość, na jaką ma sięgać urządzenie oraz wielkość przestrzeni, na jakiej będzie pracował sprzęt. Pozwoli to określić optymalne wymiary maszyny, a także zasięg wysięgnika, czy maksymalne obciążenie. 

Niewątpliwe decydując się na wynajem podnośników teleskopowych, swoje wybory warto skonsultować z fachowcami. W dobrej wypożyczalni, takiej jak choćby wspomniana wcześniej firma Drial, pracują specjaliści, którzy zawsze udzielą nam pomocy. Już na podstawie analizy projektu mogą nam szybko poradzić, który podnośnik wybrać.

Podnośniki teleskopowe wysokiej jakości

Nie ma wątpliwości, że jeśli chodzi o wynajem podnośników, należy postawić przede wszystkim na wysoką jakość sprzętu. Mowa w końcu o maszynach złożonych z wielu skomplikowanych elementów, nieraz o dużej masie. Niska jakość podzespołów, czy też ich wiek lub zły stan techniczny, stwarzają ryzyko awarii, co może doprowadzić do wypadku. Warto więc zrobić wszystko, by uniknąć takiej sytuacji. Pomoże w tym wybór jakościowego sprzętu. 

Zalecamy korzystać z nowych, co najwyżej kilkuletnich podnośników. Najlepiej, aby był to sprzęt od sprawdzonego, renomowanego producenta. Wypożyczalnie cieszące się uznaniem klientów oferują tylko takie maszyny. Dlatego wybór właściwej wypożyczalni to gwarancja niezawodności podnośnika. Jednocześnie można liczyć na cały pakiet usług dodatkowych, realizowanych na bardzo wysokim poziomie.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*