Czy wiesz, co to jest Smart TV i czy warto zainwestować w dostęp telewizora do internetu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dostęp do internetu oferują nam dzisiaj nie tylko komputery czy telefony. Aktualnie korzystać z sieci możemy również z poziomu naszych telewizorów. Czy wiesz jednak, co to jest Smart TV i jak można używać tej funkcji?

Kiedy przydaje się dostęp do internetu i co to jest Smart TV?

Tak naprawdę dostęp do internetu jest nam potrzebny codziennie i to w różnych sytuacjach. Wystarczy, że chcemy sprawdzić pogodę czy aktualne informację, co oznacza dla nas, że niekoniecznie skorzystamy z telewizji, a raczej ulubionych aplikacji. Właśnie takie możliwości daje telewizor Smart TV.

Możemy korzystać z urządzenia w taki sposób, jaki najbardziej nam odpowiada. Chcemy skorzystać z telewizyjnej ramówki? Jest dostępna! A może przejść na ulubioną platformę streamingową czy zagrać w grę? Takie funkcje również dają nam telewizory z oferty Samsung.

Najchętniej używane funkcje Smart w telewizorze

Jak wygląda Smart TV? W telewizorach marki Samsung zyskujesz dostęp do Smart Hub, gdzie możesz zrobić swój własny porządek w dostępnych aplikacjach. Wśród najchętniej użytkowanych funkcji znajduje się między innymi dostęp do Netflixa, YouTube’a, Prime Video, Disney+, CANAL+, Polsat Box Go, HBO Max czy Player.pl. Jest tego jednak znacznie więcej, ponieważ marka Samsung oferuje dostęp do niemal 500 aplikacji, z czego 200 jest w języku polskim.

A jak sprawdzić, czy telewizor ma Smart TV? To całkiem proste! Jeżeli kupujesz nowe urządzenie, to taka informacja na pewno znajdzie się w jego specyfikacji. Gdy natomiast masz styczność z telewizorem w wynajmowanym lokum czy innym miejscu, podpowiedzią mogą być przyciski znajdujące się na pilocie. Będą to skróty do poszczególnych aplikacji. Po włączeniu telewizora i wejściu w panel menu wyświetlą się informacje dotyczące łączności z siecią.

Nowoczesne telewizory – kto najczęściej je wybiera?

Inteligentne telewizory możemy znaleźć już w niejednym domu, biurze czy innym miejscu pracy. Tak naprawdę są to urządzenia, które sprawdzają się wszędzie, ponieważ z łatwością możemy dopasować je do potrzeb użytkowników. Jeżeli chcesz wyświetlać na dużym ekranie treści z Twojego telefonu, to jest to oczywiście możliwe!

Nowoczesny telewizor ze Smart TV z oferty Samsung to idealny wybór dla tych użytkowników, którzy korzystają już z innych urządzeń tej marki. Dlaczego? Przy pomocy aplikacji SmartThings możliwe jest sterowanie innymi sprzętami w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Zyskujemy tak naprawdę domowe centrum zarządzania. Po prostu wybieramy ulubioną rozrywkę i otrzymujemy na bieżąco najważniejsze powiadomienia (takie jak informacja o zakończonym praniu).

Znajdą się również propozycje odpowiednie nie tylko dla fanów kina, ale również gier. W ofercie Samsung dostępne są telewizory przystosowane możliwie jak najlepiej do prowadzenia emocjonujących rozgrywek, a dzięki Xbox Game Pass nie musisz posiadać nawet takiego urządzenia jak konsola. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*