Dotacje na deszczówkę – Ministerstwo Klimatu rusza z nowym programem!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W lipcu 2020 roku ruszył nabór wniosków w ramach programu “Moja Woda”. Można je składać do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Nowy program “Moja Woda”

W ramach programu możesz wnioskować o dotację do 5000 zł, przy czym nie może ona wynosić więcej niż 80% kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020. Dotację można przeznaczyć na zakup, instalację i montaż przydomowego zbiornika retencyjnego (nadziemnego lub podziemnego), oczka wodnego, przewodów odprowadzających wód opadowych, systemu rozsaczającego, elementów do nawadniania. Jeśli marzyłeś o własnym oczku wodnym, warto skorzystać z programu Ministerstwa Klimatu.

Jego celem jest rozwój małej retencji i łagodzenie skutków suszy w Polsce. Program ma obowiązywać w latach 2020-2024. Środki wystarczą na pokrycie 20 tysięcy instalacji przydomowej retencji, które pozwolą na efektywne zagospodarowanie wód roztopowych i opadowych. 

Zbiorniki wodne mają odciążyć kanalizację i przeciwdziałać skutkom suszy. Zgromadzoną wodę deszczową możesz wykorzystać do podlania ogródka. “Moja Woda” to wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*