Energooszczędne żarówki ledowe. Gdzie warto je zastosować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Według niektórych wyliczeń żarówki LED pozwolą zaoszczędzić nawet 600 złotych rocznie. Zobacz, w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej.

Oświetlenie LED coraz częściej wypiera tradycyjne żarówki – okazuje się korzystne zarówno dla naszego portfela, jak i dla środowiska. Żarówki ledowe najwyższej jakości mogą pobierać niemal 90% prądu mniej niż tradycyjna żarówka oraz służyć o kilkanaście lat dłużej. Starsze modele żarówek świeciły z dość niską mocą i stosowane były zazwyczaj jako oświetlenie dekoracyjne. Obecnie jednak technologia LED rozwinęła się na tyle, że możliwości jej zastosowań jest wiele. Gdzie najlepiej umieścić żarówki ledowe?

Photo by: AbigailGina, from: Pixabay 

Żarówki ledowe jako główne oświetlenie

Oświetlenie LED może być teraz stosowane także jako główne źródło światła w pomieszczeniach. Dostępne są żarówki o mocy i strumieniu świetlnym wystarczającym do oświetlenia całości wnętrza – możemy więc umieścić taką żarówkę w żyrandolu głównej lampy pomieszczenia. Co warto wiedzieć: żarówki ledowe w przeciwieństwie do energooszczędnych nie potrzebują czasu na rozgrzanie i po włączeniu święcą od razu pełną mocą.

Żarówki ledowe jako oświetlenie dodatkowe

Wykorzystanie żarówek ledowych możliwe jest na wiele sposobów. Dobrze sprawdzą się jako oświetlenie dodatkowe, np. lampa stojąca w salonie, czy lampka na biurko w pomieszczeniu do pracy, bądź nauki. Na co warto zwrócić uwagę: przy oświetleniu LED do wyboru mamy różne barwy światła, które dobrać możemy zależnie od przeznaczenia pomieszczenia. Przykładowo, w pokoju do nauki, czy pracy najlepiej zastosować światło neutralne, które zbliżone jest do światła naturalnego, co dobrze wpłynie na naszą wydajność podczas pracy. W salonie z kolei korzystne byłoby użycie ciepłej barwy światła, która może dodać wnętrzu przytulnej atmosfery.

Żarówki ledowe jako oświetlenie dekoracyjne

Tutaj mamy sporo możliwości – na rynku dostępne są różne formy ozdobnego oświetlenia LED, jak taśmy ledowe, które podświetlać mogą blat kuchenny, lustro, obraz, czy wnękę w ścianie. Do wyboru mamy również żarówki ledowe zmieniające kolor światła, co pozwala na dostosowanie go do potrzeb pomieszczenia, bądź okoliczności. Wdzięczną ozdobą są również ledowe lampki w postaci girlandy, dostępne w najróżniejszych kształtach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*