Firany z falbanami – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Człowiek od wieków tworzy przestrzeń wokół siebie. Szuka własnych rozwiązań, adaptacji i praktycznych dodatków. Wyjątkowa jest także historia firan w pomieszczeniach. Powstały one już w starożytności i nie od razu były elementem dekoracji. Ich forma i wzór podlegały zmianom mijającego czasu.

Do czego służyły firany?

Na samym początku stanowiły one dobre zabezpieczenie przed wszelkimi gryzącymi owadami. Były to czasy kiedy nie znano jeszcze tkanin, więc do osłony służyły najczęściej skóry pochodzące ze zwierząt. Szybko jednak skóry zaczęto wypierać innymi materiałami, które przepuszczały więcej światła do pomieszczeń. Duże zmiany nastały wraz z pojawieniem się jedwabiu, wtedy tez w oknach pojawiły się firany podobne do tych dzisiejszych. Pierwsze ozdobne firany należały do ludzi zamożnych, gdyż jedwab był cenną tkaniną i na taką dekorację pozwalali sobie nieliczni. Kolejne epoki przynosiły zmiany, upowszechniając nowe rozwiązania w dekorowaniu okien. Zarówno firany, jak i ich wszelkie zdobienia w dawnych czasach były ciężkie i wyraziste, a okna przytłaczał balast materiałów.

Firany z falbanami i innymi zdobieniami

Z upływem czasu dekoracje okienne zyskały na lekkości i rozpowszechniły się na szeroką skalę. Tak zostało do dziś, coraz więcej ludzi tworzy idealne dla siebie i przestrzeni domowej wystroje okien. W zdecydowanej większości pomieszczeń królują w oknach firany, stanowią ważny punkt wizualny wnętrza. Niestety bogaty wybór opcji nie ułatwia zadania, trudno jest zdecydować się na idealne rozwiązanie. Gotowe firany to jeden z kilku sposobów na dobry wystrój. Istnieje możliwość w dopasowaniu materiałów, ale również rozmiaru i stylu, jaki będzie dla naszego wnętrza odpowiedni. Dużą popularnością cieszą firany z falbanami. Dziś mamy dostęp do wielu materiałów, które pięknie układają się z marszczeniami i falbankami, doskonale podkreślając styl całego pomieszczenia.

Okna zdobione falbankami – czy łatwo to zrobić ?

Kiedy chcemy uzyskać wnętrze stylowe i ciepłe, warto zdecydować się na firany z falbanami. Falbanka stanowi taki element dekoracji, który co kilka lat powraca do łask, a nawet śmiało, można powiedzieć, że jest uniwersalny. Wprowadzają one pozytywny i ciepły nastrój zarówno w kuchni, sypialni, jak i w salonie. Delikatne tkaniny formują lekkie fale i kojarzą się z finezją i lekkością. Przygotowanych jest dużo wariantów, więc kiedy chcemy postawić na takie rozwiązanie, będzie ono doskonałe dla wnętrz tradycyjnych oraz nowoczesnych. Wyjątkowe zdobienia z falbanek pojawiają się w kilku wersjach kolorystycznych i wymiarach zaspokajających potrzeby klientów. Falbanki zdecydowanie przyciągają uwagę swoim nietuzinkowym wyglądem i perfekcyjnie układają się na każdym oknie. Są lekkie i jednocześnie subtelne.

Jaki styl pasuje do firany z falbaną?

Udekorowanie okna firanką z falbanami jest doskonałym pomysłem we wnętrzach współczesnych, kiedy chcemy otrzymać efekt odrobiny przytulności. Jak również sprawdzi się w aranżacjach klasycznych, wprowadzając subtelnie elegancje i nadając jej wytworności. Śmiało, można stwierdzić, że takie wykończenia firan posiadają dużo uniwersalności w sobie i świetnie komponują się z każdym układem. Wymagane jest tylko wyczucie smaku i stylu i wtedy już łatwo tworzyć przestrzeń z gotowych zestawów. Warto tylko znać zasady jakie firanki do małych, a jakie do dużych okien. Także, jakie karnisze będą się dobrze z nimi komponowały, aby wszystko stworzyło harmonijną całość.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*