Grubość kostki brukowej. Jaką wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uporządkowany podjazd oraz ścieżki w ogrodzie zawsze cieszą każdego właściciela domu. Wiadomo również, że nie każdy ma czas i ochotę na ciągłe zajmowanie się tymi miejscami, dlatego większość osób decyduje się na założenie w tych miejscach kostki brukowe, która ładnie się prezentuje, jest wytrzymała oraz praktyczna.

Jaką grubość kostki brukowej wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od przeznaczenia i miejsca, w którym zostanie założona. Inna grubość będzie odpowiednia do utwardzenia ścieżki prowadzącej na koniec ogrodu a inna na podjazd. 

  • Kostka brukowa o grubości 4 cm doskonale sprawdza się w przypadku ścieżek czy chodników ogrodowych. Możesz ją również zamontować na tarasie czy na schodach do niego prowadzących. Ta grubość w połączeniu z odpowiednim podłożem wytrzymuje nacisk do 2 ton. 
  • Kostka o grubości 6 cm będzie najlepszym wyborem na podjazd prowadzący do garażu czy wyłożenie dróżki prowadzącej na posesję. Wytrzymuje nacisk do 3,5 tony, więc niestraszne jej samochody osobowe czy małe auta dostawcze.
  • Kostka o grubości 8 cm jest przystosowana do „zadań specjalnych”, wytrzymuje nacisk nawet kilkunastotonowych pojazdów, więc jest montowana na parkingach i w innych wysoce eksploatowanych miejscach.

Wybór grubości kostki jest uzależniony od jej przeznaczenia i to właśnie nim musimy się kierować w trakcie zakupów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*