Impregnacja – jak zadbać o drewniane meble ogrodowe?

Impregnacja – jak zadbać o drewniane meble ogrodowe?

Yangfan Gan/unsplash.com

OgródPorady i inspiracje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Drewno to piękny i naturalny materiał, który znakomicie się prezentuje w każdym wnętrzu. Drewniane meble ogrodowe cieszą się dużą popularnością ze względu na wytrzymałość i walory estetyczne. Dodatkowo można dość szybko zmienić ich wygląd, a wystarczy sięgnąć po odpowiednie lakiery i farby. Należy pamiętać, że meble ogrodowe są wystawione na działanie czynników atmosferycznych, dlatego też należy regularnie je impregnować. Sprawdź, jak dbać o meble drewniane, by przez długie lata wyglądały jak nowe.

Dlaczego warto wybrać do ogrodu meble drewniane?

Ogród jest miejscem, w którym po pracy każdy chce odpocząć i się zrelaksować. Ważnym wyposażeniem są meble, które powinny nie tylko być wygodne i stylowe, ale przede wszystkim wytrzymałe. Drewniane meble ogrodowe cechuje solidność i estetyka, co pozwala na stworzenie ciekawej aranżacji w każdej stylistyce ogrodowej. Meble drewniane można kupić, ale też i samodzielnie zrobić, jeśli oczywiście ktoś ma takie zdolności i chęci. Dużą korzyścią z drewnianych mebli jest też fakt, że można je łatwo odrestaurować i zmienić ich wygląd. Dzięki temu można dostosować wystrój do zmieniających się trendów bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

Impregnacja drewna – co trzeba wiedzieć?

Impregnacja drewna jest podstawowym zabiegiem, który zapobiega niszczeniu. Wybór odpowiedniego impregnatu ma kluczowe znaczenie. Na stronie https://sklep.torys.eu/ można sprawdzić, jakie rodzaje są dostępne i które z nich nadają się do drewna znajdującego się na zewnątrz, a które do wewnątrz. Zatem pierwszym kluczowym czynnikiem jest wybranie odpowiedniego impregnatu. Kolejnym krokiem jest decyzja, czy ma to być impregnat bezbarwny, a może z kolorem. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Po decyzji o wyborze koloru należy dobrać odpowiednie narzędzia, a więc pędzel lub wałek. Koniecznie trzeba też przygotować meble przed impregnacją. Ważne, by je oczyścić, wysuszyć i odkurzyć. Samo nakładanie też ma znaczenie dla ostatecznego efektu. Należy impregnat nakładać wzdłuż słojów i zawsze trzeba przeczytać zalecenia producenta dotyczące czasu schnięcia i nałożenia kolejnej warstwy, jeśli jest taka konieczność. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że drewno będzie odpowiednio zabezpieczone na dłuższy czas.

Jak zmienić wygląd mebli drewnianych?

Meble drewniane wyglądają znakomicie w każdej stylistyce. Dodatkowym plusem jest możliwość ich renowacji bez większego wkładu finansowego. Można też zmienić ich kolorystykę, co pozwala na stworzenie całkowicie nowej przestrzeni. Wystarczy wybrać odpowiedni lakier do drewna, którym można pomalować wszystkie meble ogrodowe. Przy wyborze tych produktów należy zwrócić uwagę na to, czy nadają się one do zastosowania na zewnątrz. Do wyboru są lakiery bezbarwne, jak również kolorowe. Przed zastosowaniem lakieru czy farby należy drzewo delikatnie przeszlifować, a następnie wyczyścić z pozostałości pyłu. Malowanie najlepiej rozpocząć w ciepły dzień, ale nie słoneczny. Przeważnie producenci zalecają nałożenie dwóch warstw, dzięki czemu efekt jest bardziej widoczny. Takiej zmiany można dokonać samodzielnie bez większego wkładu finansowego.

Drewno – naturalny i wytrzymały materiał do ogrodu

Drewno jest trwałym i stylowym materiałem chętnie wybieranym do ogrodu i do domu. Dzięki dostępności dużej gamy impregnatów, lakierów i innych produktów do ochrony drewna można nie tylko na długo utrzymać meble w doskonałym stanie, ale też szybko zmienić ich charakter. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy szukają sprawdzonych, a jednocześnie estetycznych i wizualnie atrakcyjnych rozwiązań do swojego ogrodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*