Jak urządzić dom, gdy mamy zwierzaka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zadbany dom a utrzymanie ukochanych zwierząt wydają się nie współgrać. Jednak przy dobrym aranżu przestrzeni te dwa elementy staną się codziennością. Sprawdź, co składa się na dom przystosowany do psów i kotów.

Odporna na zarysowania posadzka

Miękkie, puszyste dywany wydają się być idealnym wyborem do domu. Pozwalają poruszać się między pomieszczeniami bez konieczności zakładania ciepłych kapci. Niestety, jeżeli lokatorami są również zwierzaki, dywany okazują się niezbyt komfortowym wyborem. Ten rodzaj pokrycia podłogi bardzo łatwo się brudzi oraz pochłania zapachy i wilgoć. Lepszym wyborem może być wykładzina z krótkim włosiem, którą łatwiej się czyści i odkurza. Jednak zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest twarda posadzka. Mowa tutaj o płytkach i kafelkach, gdyż drewniane podłogi szybko odczują skutki ostrych pazurków kotów lub psów niezależnie czy będą one regularnie przycinane. Wyjątek może stanowić podłoga z solidnych dębowych desek, które są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Solidne zabezpieczenia

Jak wiadomo, zwierzaki lubią węszyć i trudno je powstrzymać przed dotarciem do rozmaitych zakamarków. Z tego powodu należy zadbać o skuteczne zabezpieczenia w postaci barierek lub drzwi. Pierwsze rozwiązanie pozwala zachować otwartą przestrzeń, a zarazem stanowi sprawdzoną ochronę przed przedostaniem się psa do danego pomieszczenia. Należy pamiętać jednak o dostosowaniu barierki do rozmiarów zwierzęcia, aby nie mogło ono pokonać przeszkody podczas naszej nieobecności. Jeżeli jesteśmy właścicielami kotów, skuteczne okazują się solidne drzwi z okrągłymi klamkami. W ten sposób uniemożliwimy kotu przejście przez tego typu barierę do pomieszczenia dziecka czy do kuchni. Warto również zdecydować się na drzwi z otworami na dole, aby pupil mógł przedostać się do ogrodu lub wyznaczonego pomieszczenia z legowiskiem, gdy właściciele są zajęci lub nie ma ich w domu. Jeżeli szukasz mebli i drzwi przystosowanych do domu ze zwierzakami znajdziesz między innymi w sklepie Selsey.

Przestrzeń dla pupila w domu

Ciekawym sposobem na wychowywanie psa lub kota w domu jest stworzenie specjalnej przestrzeni dla pupila. W tym miejscu warto umieścić komfortowe legowisko, zabawki oraz naczynia do podawania wody czy pożywienia. Warto uwzględnić, aby pomieszczenie to znajdowało się w spokojnym miejscu, oddalonym od przeciągów i hałasu. Jeżeli mamy ciekawskiego pupila, który przepada za towarzystwem ludzi, warto przygotować przynajmniej dwa legowiska w jego ulubionych kątach. Ponadto ten element powinien być dostosowany do wielkości zwierzaka.

Jeżeli chodzi o jedzenie pupila, największym problemem jest brud i ciągłe kałuże po rozchlapanej wodzie. Najczęściej miski dostosowane do potrzeb pupila stawiamy w kuchni na posadzce łatwej w czyszczeniu. Jeżeli pokój zwierzaka znajduje się w pobliżu kuchni, warto zdecydować się na wyłożenie go płytkami i podawanie jedzenie w tamtym miejscu. Coraz częściej spotkamy się również z automatycznymi podawaczami smakołyków, w które dobrze jest zaopatrzyć przestrzeń pupila.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*