Jak z małego mieszkania zrobić przytulne miejsce?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jesteś szczęśliwym właścicielem niewielkiego metrażu i zastanawiasz się, jak dodać mu „domowego charakteru”? Przytulność to bardzo ważna cecha – sprawia, że wnętrza wydają się naprawdę Twoje i mają w sobie coś przyciągającego i relaksującego. Sprawdź, jak wprowadzić taki nastrój w aranżację mieszkania!

Pastelowa spójność kolorystyczna

Najważniejszą zasadą aranżacji jest dopasowanie, a najważniejsze dla przytulnego klimatu mieszkania są dobrze wybrane kolory. Jeśli Twoje podłogi, ściany i meble będą ze sobą współgrać, z pewnością osiągniesz wymarzony efekt. W nastrojowych, kojarzących się z ciepłem i bezpieczeństwem pomieszczeniach bez wątpienia przeważać powinny delikatne, jasne kolory. Unikaj neonowych połączeń i ostrych barw – postaw raczej na biel, przybrudzony róż, zgaszony błękit albo blady żółty. A może po prostu Twój ulubiony kolor w „pudrowej” wersji?

Pamiętaj, że takie wybory powinny dotyczyć nie tylko farb, którymi pomalujesz ściany, ale również mebli. Oglądając łóżka, szafki, komody forte, regały, fotele czy stoły zwróć uwagę, by ich projekt i materiał, z którego są wykonane, były wzajemnie spójne. Chcesz zdecydować się na jasne meble? Doskonale, biel lub jasne drewno cudownie sprawdzą się w przytulnej aranżacji! Wolałbyś coś ciemnego? Postaw na jasne dodatki i ściany, a do tego zdecyduj się raczej na ciepłe odcienie drewna.

Przytulny gabinet?

Jeśli pracujesz w domu albo po prostu potrzebujesz miejsca, gdzie mógłbyś to robić, z pewnością przyda Ci się porządne biurko, stojący na nim komputer i inne sprzęty, a także fotel ergonomiczny. Nie zawsze będziesz mógł zaaranżować taką przestrzeń zgodnie z wybranym klimatem – a nie powinieneś zapominać, że najważniejsze jest Twoje zdrowie. Jeśli spędzasz wiele godzin na pracy przy laptopie – dobry fotel to podstawa. Co, jeśli nie jest nastrojowy? Wykorzystaj pluszową narzutę i ozdoby na biurko, a z pewnością zmienisz zupełnie obraz swojego gabinetu, nie rezygnując z jego funkcjonalności!

Dodatki, które wieńczą dzieło

Aranżację mogą dopełnić tylko ozdoby. W przytulnych wnętrzach zazwyczaj chodzi o uzyskanie wrażenia delikatnego „zagracenia” – mogą w tym pomóc figurki stojące na meblach, kwiaty, poduszki ozdobne, narzuty na meble i serwety na ławę czy stół. Doskonale sprawdzi się regał wypełniony książkami z antykwariatu i urokliwymi drobiazgami, a także szeroki parapet wysłany kocem i poduszkami. Pamiętaj, by utrzymać wszystko w spójności kolorystycznej i ciesz się uzyskanym efektem!

Fot.: pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*