Kreatywne wykorzystanie krzeseł ogrodowych w aranżacji przestrzeni

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wspomnienia relaksujących letnich popołudni w ogrodzie często przywiązane są do wygodnych krzeseł. Ale zastanówmy się przez chwilę – czy ich potencjał ogranicza się jedynie do zapewniania miejsca do siedzenia? Zaskoczym co nieco – te sprytne meble mają więcej do zaoferowania! Wyobraź sobie krzesła ogrodowe pełniące rolę efektownych stojaków na doniczki, nie tylko praktycznych, ale i dodających uroku naszym przestrzeniom. Pelargonie wspaniale prezentują się, gdy są eksponowane w nieoczekiwany sposób, a pachnące zioła rosnące na krześle mogą być oryginalnym detal, który zainteresuje gości. Albo bluszcz delikatnie oplatający krzesło – staje się żywą rzeźbą, która może stać się główną atrakcją Twojego tarasu.

Wertykalne ogrody z krzesł ofiarują więcej niż urok

Dla tych, którzy cenią sobie zieleń i każdy kąt ociekający świeżością natury, przekształcenie krzesła ogrodowego w element wertykalnego ogrodu, to pomysł wart rozważenia. Wyobraź sobie krzesła przemienione w kwitnące filary. Dzięki poziomkom, wiszącym donicom oraz kaskadom zieleni tworzysz nie tylko efektowną, ale i użyteczną ścianę roślinną. Przedstaw sobie świeże zioła rosnące w zasięgu ręki na wyjątkowo zaaranżowanych oparciach krzeseł – kulinarne inspiracje mogą kwitnąć razem z nimi. Tworząc zieloną przegrodę, wprowadzisz naturalny podział w ogrodzie i uzyskasz prywatny zakątek otoczony aromatyczną roślinnością.

Z krzesła ogrodowego na stół pomocniczy

Zamiast traktować krzesła ogrodowe wyłącznie jako miejsca do siedzenia, możemy je przekształcić w funkcjonalne stoliki pomocnicze. Wyobraź sobie relaks w ogrodzie, gdzie pod ręką pojawia się stolik na chłodny napój czy książkę. Prosty sposób? Odwróć krzesło i użyj jego nóg lub oparcia jako podstawki. W przypadku starszych modeli warto rozważyć odrestaurowanie. Siedzisko może stać się płytą stolika – idealne na ozdobną tacę, czy doniczkę z kwiatami. Staranne dobranie dodatków pozwoli stworzyć harmonijną całość z przestrzenią ogrodową.

Personalizacja krzeseł ogrodowych — DIY

Jeżeli Twoje krzesła ogrodowe wyglądają na znoszone lub po prostu chcesz odmienić wystrój, własnoręczne projekty DIY przychodzą z pomocą. Odświeżanie zaczynamy od pędzli i farb – zmiana koloru może całkowicie odmienić atmosferę miejsca. Soczyste barwy czy delikatne pastele to strzały w dziesiątkę do letniego ambientu. Miłośnicy detalu mogą spróbować tworzenia mozaiki. Kawałeczki ceramiki, szkła czy kamienia możemy wykorzystać do stworzenia unikalnych motywów, które uczynią z krzesła centralny element dekoracyjny. Tkaniny także mogą odgrywać kluczową rolę – nowy pokrowiec lub poduszka doda krzesłom świeżości i wygody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*