Kuchnia z salonem – jak ją zaaranżować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Otwarte kuchnie to jeden z trendów w projektowaniu wnętrz mieszkalnych, który zyskuje coraz większą popularność. Jakie są zalety takiego rozwiązania i jak je zaaranżować? 

Plusy otwartej kuchni 

Połączenie salonu z kuchnią to rozwiązanie dedykowane głównie właścicielom małych mieszkań. Zburzenie ściany oddzielającej salon od kuchni pozwala na otworzenie przestrzeni i nadanie małemu metrażowo wrażenia dużej przestronności. Co więcej, taka aranżacja części dziennej mieszkania pozwala mieszkańcom na stały kontakt i świetnie sprawdza się w przypadku rodziców małych dzieci czy  osób, które lubią gościć w swoim domu  wiele osób jednocześnie. Kuchnia z salonem to także dobre rozwiązanie dla osób, które lubi łączone aranżacje wnętrz, bowiem w tym przypadku meble kuchenne należy dopasować do designu salonu. Aspekt ten może dla niektórych być dodatkowym utrudnieniem projektu, jednak pozwala na stworzenie spójnej całości, która będzie oddawać charakter całego mieszkania. 

Wady otwartej kuchni 

Z negatywnych apletów takiego typu aranżacji wnętrz należy zwrócić uwagę na zapachy wydzielające się podczas przygotowywania posiłków. Oczywiście rozwiązaniem, które pomoże w zmniejszeniu wydzielanych podczas gotowania aromatów, jest okap, Warto jednak wiedzieć, że urządzenie nie zawsze będzie w stanie zniwelować zapach wszystkich potraw. Co więcej, gotowanie w otwartej przestrzeni to także dodatkowy hałas co może zaburzać spokój i relaks osób przebywającej w części salonowej. Przy aranżacji takiego wnętrza warto również pamiętać, że meble do salonu mają zupełnie innych charakter niż te projektowane do kuchni, dlatego ich połączenie może być trudniejszym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które nie mają zmysłu wnętrzarskiego. 

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu projektu? 

Kuchnia połączona z salonem jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, dlatego każdy, kto w tym stylu przygotowuje design swojego mieszkania, powinien z niego jak najbardziej skorzystać. Warto pamiętać, że kluczem do sukcesu jest praktyczne rozmieszczenie wszystkich mebli, urządzeń czy elektroniki. Dokładnie przemyślany projekt pozwala na stworzenie komfortowej przestrzeni do relaksu oraz przyjaznej przestrzeni do gotowania. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak najkorzystniej w naszej przestrzeni będzie funkcjonować kuchnia z salonem, warto poprosić o radę specjalisty. Pomoże on ułożyć wszystkie elementy w spójną całość, podobnie jak w przypadku trudnego wyboru, jakim są meble łazienkowe i ich rozmieszczenie na niewielkiej przestrzeni. 

Fot.: Im3rd Media

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*