Łóżko tapicerowane czy drewniane?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakup wygodnego i solidnego łóżka wiąże się z szeregiem decyzji, dzięki którym posłuży ono w dobrym stanie przez długi czas. Wybierając idealny mebel do naszej sypialni, zastanówmy się przede wszystkim nad tym, w jakim stylu będziemy ją urządzać. Inaczej wkomponuje się drewniane łóżko w styl rustykalny, a inaczej pokaźne łóżko tapicerowane w styl art deco. Ostateczna decyzja należy oczywiście do osób, które na co dzień będą korzystały z podłoża do snu, dlatego już na etapie przeglądania ofert warto zastanowić się, jakie łóżko do sypialni, drewniane czy tapicerowane wybrać. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

Łóżko tapicerowane czy drewniane – funkcjonalności

Właściwe łóżko do spania to takie, które perfekcyjnie komponuje się ze stelażem i materacem, zapewniając spokojny odpoczynek przez całą noc. Decydując się na konkretny model, zwróćmy szczególną uwagę także na funkcjonalności, które oferuje nam konkretne podłoże do snu. Może bowiem zdarzyć się, że wolelibyśmy łóżko z lub bez pojemnika, otwierane do góry lub na bok, a może całkowicie pozbawione wszelkich dodatkowych miejsc na przechowywanie przedmiotów, tym samym tworząc wrażenie lekkości i delikatności kupowanego mebla.

Jest to szczególnie ważne, jeśli do zagospodarowania mamy niewielką przestrzeń sypialnianą, gdzie koniecznie musimy zastanowić się – lepsze łóżko tapicerowane czy drewniane? Modele tapicerowane zazwyczaj są nieco potężniejsze od swoich drewnianych odpowiedników. Pokrywa się je materiałem, dlatego mogą sprawiać wrażenie dość pokaźnych modeli w stosunku do często wyłącznie lakierowanych ram łóżek drewnianych.

Łóżka drewniane i tapicerowane a pojemnik na pościel

Podczas wyboru – łóżko tapicerowane czy drewniane – zwróćmy także szczególną uwagę na wspomniany pojemnik znajdujący w modelu. W pierwszej kolejności zorientujmy się, czy typowane łóżko taki pojemnik w ogóle posiada. Może zdarzyć się, że odpowiedni stelaż wraz z pojemnikiem będzie trzeba dokupić oddzielnie. Kiedy zweryfikujemy tę informację, sprawdźmy, w jaki sposób schowek na pościel można otwierać.

Nieco kłopotu może sprawić codzienne podnoszenie całego stelaża, aby umieścić w nim poduszki i kołdry, szczególnie osobom starszym oraz kobietom w ciąży. Znacznie łatwiejszym i dużo bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest wysuwana szuflada z dolnej części ramy łóżka. Często odpowiednio rozmieszczone kółka przyspieszą otwieranie wspomnianej szuflady, skracając czas ścielenia łóżka do minimum.

Łóżko drewniane czy tapicerowane – które wybrać?

Poza warstwą funkcjonalną wyboru – łóżko drewniane czy tapicerowane – skupmy się także na walorach dekoracyjnych typowanego mebla. Nie zapominajmy przy tym o najważniejszym – komforcie snu i odpoczynku na co dzień. Łóżko, niezależnie od użytych materiałów podczas produkcji, ma wspomagać regenerację całego organizmu, przy tym dobrze wyglądając, ale nigdy na odwrót.

Czym zatem kierować się w trakcie selekcji łóżka do sypialni pod względem estetycznym? Przede wszystkim stylem urządzanej sypialni lub tym, na jaki styl aranżacyjny chcielibyśmy w pokoju postawić. W przypadku łóżek tapicerowanych producenci niejednokrotnie umożliwiają wybór koloru oraz struktury tkaniny, a także wyglądu i materiału nóżek. W drewnianych łóżkach zazwyczaj już z góry mamy określony wygląd, a zmian możemy dokonywać w obrębie drewna, z jakiego zostało zrobione (dla alergików najlepsze będzie drewno sosnowe, ze względu na właściwości antystatyczne). Drewniane modele mają jednak to do siebie, że zazwyczaj perfekcyjnie komponują się z wieloma stylami aranżacji pomieszczeń.

Ponadto, jeśli chcielibyśmy, aby nasza przestrzeń sypialniana wyglądała bardziej okazale, zawsze możemy postawić na dekoracyjne poduszki, koce i narzuty. Takim to sposobem klasyczne drewniane łóżko stanie się gustownym obiektem ozdobnym w pokoju sypialnianym.

Wybierając solidne i eleganckie łóżko na lata, pamiętajmy o głównym przeznaczeniu – zdrowym, higienicznym i spokojnym śnie. Wygląd mebla to dodatek, który niejednokrotnie dopełnia urządzone już pomieszczenie lub nadaje charakteru dopiero co aranżowanej sypialni. Podczas zakupu podłoża do snu zwróćmy zatem szczególną uwagę na wygodę oraz estetykę, jakie zapewnia mebel.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*