Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Meble młodzieżowe muszą spełniać przede wszystkim trzy kryteria: jakość, funkcjonalność i wygoda. Nastolatkowie są niezwykle wymagający jeśli chodzi o ich przestrzeń i bardzo lubią ją personalizować wedle własnych upodobań. Dlatego do pokoju młodzieżowego wybieramy meble uniwersalne, czyli takie, które pozwolą na jego modyfikację w dowolnym momencie.
Jakość kupowanych przez nas mebli, zwłaszcza do pokoju młodego człowieka, ma ogromne znaczenie. Nie zapominajmy, że pokój nastolatka to jego “safe place” – miejsce, w którym może się schować, kiedy potrzebuje, zaprosić znajomych, zagłębiać się w swoje pasje. Słowem – pokój młodzieżowy jest mocno eksploatowany, a wszystko, co jest używane często i intensywnie musi być solidne. Na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o jakość wykonania takich mebli? Na trwałość użytych materiałów oraz zastosowane technologie, które chronią produkty przed ewentualnymi usterkami. Do wykańczania mebli coraz częściej, w duchu environment-friendly, używa się farb ekologicznych. Warto się na to zdecydować ze względu na zdrowie oraz względy środowiskowe.
Pokój młodzieżowy to nie jest kolejne, zwyczajne pomieszczenie w naszym domu. Musi on służyć jako przestrzeń do nauki, rozrywki oraz wyciszenia – takie trzy w jednym. Jakie meble pomogą nam w osiągnięciu tego efektu nawet na niewielkiej przestrzeni? Oczywiście meble funkcjonalne – jak najwięcej miejsca, przegródek i zakamarków, w jak najmniejszych gabarytach. Świetnym wyborem będą popularne obecnie meble modułowe, którymi w ciekawy sposób można modelować przestrzeń dziecka. Łóżko koniecznie z półką na kołdrę. Biurko najlepiej narożne – zajmuje mniej miejsca, posiada na ogół duży blat, na którym można umieścić niezbędne narzędzia do nauki czy komputer. Warto zainwestować także w półki czy modną tablice do zawieszenia nad biurkiem. No i oczywiście szafa – jak największa, ale jednocześnie dopasowana do rozmiarów pokoju, koniecznie z dodatkowymi półkami i szufladami. A jeżeli sama szafa nie wystarczy, warto dokupić komodę, na której również można coś postawić. Pokój nastolatka mieści w sobie wiele tajemnic, dlatego ważne jest, żeby było gdzie je schować.
Co oznacza “wygoda” w kontekście mebli i pokoju młodzieżowego? Na pewno łączy w sobie opisaną wyżej jakość i funkcjonalność, ale także odpowiednie rozstawienie poszczególnych produktów, tak, żeby nie zarzucić całości ogromem zbędnych rzeczy. Postawmy na to co rzeczywiście przyda się naszemu nastolatkowi. Niech krzesło, na którym odrabia lekcje będzie odpowiednio wyprofilowane, z korzyścią dla młodego kręgosłupa. Materac w łóżku powinien mieć optymalną twardość, która zapewni komfortowy odpoczynek. Szafki i półki rozstawmy tak, aby był do nich łatwy dostęp – przy okazji pomoże nam to w nauczeniu dziecka porządku. Jak sami widzicie, wygoda jest ważna! A Wasz nastolatek Wam za nią podziękuje.
Wybieranie mebli do pokoju nastolatka nie jest łatwą sprawą. Trzeba się dobrze zastanowić czego tak naprawdę potrzebujemy my i nasze dziecko, tak aby urządzić tę przestrzeń optymalnie i na miarę naszych możliwości. Są jednak pewne standardy, których w pokoju młodzieżowym zabraknąć nie może. Należą do nich wspomniane już obszerne biurko, wyprofilowany fotel, wygodne łóżko, pojemna szafa czy pojemniki na mniejsze i większe skarby. Postawmy na neutralną kolorystykę i prostą formę, aby móc spersonalizować przestrzeń dodatkami wyrażającymi osobowość i upodobania naszego młodego człowieka. Powodzenia!
Po więcej inspiracji zapraszamy tutaj: https://www.meblik.pl/pl/young/
Zdjęcie główne: Julia M Cameron/pexels.com