Piękne i nowoczesne lampy ledowe do ogrodu – przegląd

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektując ogród, należy szczególną wagę przyłożyć do wyboru odpowiedniego oświetlenia. Umiejętnie rozmieszczone lampy i świetliki potrafią sprawić, że nasz przydomowy ogródek i taras będą znakomitym miejscem na wieczorny relaks i spotkania w gronie przyjaciół. 

Warto postawić na niskonapięciowe instalacje LED, które są o wiele bezpieczniejsze niż tradycyjne żarówki. Ponadto jest to najbardziej energooszczędne rozwiązanie do oświetlenia ogrodu. Niewątpliwym plusem lamp ledowych jest fakt, że ich światło nie przyciąga owadów. 

Pobierz kod osadzania

3 typy lamp ledowych do ogrodu

  1. Podłogowe lampy ledowe 

Znakomitym sposobem na oświetlenie ogrodowych ścieżek i tarasu są płaskie lampy ledowe, które można zamontować w podłodze. Często są wykorzystywane jako oświetlenie stopni schodów lub jako podświetlenie budynku. Osoby, które mają oczko wodne, wybierają ten model jako podświetlenie dna zbiornika. 

>> Przeczytaj także: Lampy solarne. Oszczędne oświetlenie ogrodu

  1. Lampy tarasowe 

Wiszące lampy tarasowe to wspaniałe rozwiązanie, które pozwoli nadać balkonowi lub altanie romantyczny i niepowtarzalny charakter. Mają również praktyczne zastosowanie, gdyż powieszone nad stołem świetnie sprawdzą się w czasie przyjęć i spotkań z przyjaciółmi. 

  1. Kinkiet ogrodowy 

Kinkiet ogrodowy to oryginalnie wyglądające oświetlenie, które znakomicie prezentuje się na gzymsie budynku. Jego światło może nie jest mocne, ale dzięki temu tworzy ciekawy klimat i atmosferę w przydomowym ogrodzie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*