Płytki heksagonalne – garść najważniejszych informacji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sześciokątna płytka to materiał wykończeniowy, który w ostatnich miesiącach zyskuje coraz większą popularność. Można użyć jej do dekoracji wyłącznie w wybranych miejscach bądź też w całości wykończyć nią dowolną powierzchnię. Warto wiedzieć, jak prawidłowo stosować płytki heksagonalne w domowych wnętrzach, aby podkreślić ich wyjątkowy charakter.

Płytki heksagonalne – czym się charakteryzują?

Płytki heksagonalne to nietypowy materiał wykończeniowy, a to ze względu na jego oryginalny kształt. Standardowe płytki zazwyczaj mają kształt kwadratu lub prostokąta, płytki heksagonalne zaś – foremnego sześciokąta, który inaczej bywa nazywany również plastrem miodu. Zazwyczaj ten typ płytek jest stosunkowo mały, a w procesie jego produkcji wykorzystuje się specjalne formy. Większość płytek heksagonalnych wykonana jest z ceramiki. Ich ogromną zaletą jest oryginalny wygląd, który może stać się prawdziwą dekoracją łazienki, kuchni i każdego innego pomieszczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na płytki heksagonalne?

Wszystkie płytki heksagonalne to bardzo oryginalne płytki, różniące się od większości dostępnych w sklepach modeli. Sześciokątny kształt stanowi atrakcyjną alternatywę dla płytek kwadratowych lub prostokątnych. Płytki heksagonalne można układać na wiele sposobów, co sprawia, że każde pomieszczenie zyskuje nietypowy styl.

Z racji tego, że płytki heksagonalne dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej oraz wzorniczej, ich rodzaj można dowolnie dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań.

Nie bez znaczenia jest również ich jakość – większość płytek heksagonalnych wykonana jest z wysokojakościowej gliny, a kilkukrotny cykl wypalania zmniejsza ich kruchość. Płytki heksagonalne wykazują bardzo wysoką odporność na uszkodzenia, działanie wilgoci oraz zużycie. Można powiedzieć, że są wyborem na lata.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek heksagonalnych?

W sklepie dostępne są najróżniejsze warianty płytek heksagonalnych. Niektóre z nich charakteryzują się błyszczącym wykończeniem, inne zaś matową powierzchnią. Te pierwsze optycznie rozjaśniają każde wnętrze, ponieważ szkliwo na ich powierzchni pięknie odbija światło, a także podkreśla kolor płytki. Matowe wykończenie w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów, a to ze względu na nieco luksusowy, oryginalny wygląd.

Unikatowy kształt płytek heksagonalnych warto podkreślić odpowiednią fugą. O ile powierzchnie ułożone z różnokolorowych płytek heksagonalnych są dość wyraziste, o tyle w powierzchniach jednokolorowych kontrastująca fuga pozwala dodatkowo podkreślić nietypowy kształt płytek, co gwarantuje naprawdę imponujący i interesujący efekt.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że samodzielne układanie płytek podłogowych i ściennych heksagonalnych to dość trudne zadanie. O ile płytki prostokątne i kwadratowe łączą się to się łatwo, o tyle ułożenie heksagonalnej mozaiki wymaga już nie lada doświadczenia. Warto więc wykonanie tej pracy powierzyć fachowcowi.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*