Remont łazienki. Ile to kosztuje?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Od początku roku ceny wszystkich materiałów budowlanych wzrosły około 8%. Ile w tym roku trzeba będzie przeznaczyć na remont łazienki?

Od czego zależy koszt remontu?

Koszt remontu łazienki jest zależny od kilku czynników. Pierwszym z nich jest zakres prac i lokalizacja nieruchomości. Najwyższe ceny usług są w województwie mazowieckim i śląskim. Na koszt remontu ma wpływ cena materiałów oraz standard wykończenia. Ostatnim czynnikiem, od którego zależy koszt remontu, jest wielkość pomieszczenia – im jest większe, tym cena jest wyższa.

Jaka jest cena za wstępne prace remontowe?

Przed przystąpieniem do prac należy usunąć stare płytki oraz armaturę łazienkową, co jest dodatkowym kosztem. Za skuwanie płytek ściennych w zależności od województwa należy średnio zapłacić od 38 zł/m2 do 54 zł/m2. Za skuwanie płytek podłogowych w zależności od województwa należy średnio zapłacić od 24 zł/m2 do 43 zł/m2.

Jedną z niezbędnych prac remontowych jest wykonanie wylewki samopoziomującej. Średnia cena za taką usługę waha się od 24 zł/m2 do 34 zł/m2. Za naprawę ubytków i pęknięć w suficie należy zapłacić od 10 zł/m2 do 13 zł/m2. Za gruntowanie ścian należy zapłacić od 4 zł/m2 do 6 zł/m2.

Jaka jest cena za prace wykończeniowe?

Kolejnym etapem prac remontowych w łazience są prace wykończeniowe ścian, czyli układanie płytek i malowanie ścian oraz sufitów. Średnia cena za układanie płytek ściennych waha się od 70 zł/m2 do 95 zł/m2. Koszt jest zależny od wielkości płytek oraz od wzoru, który będzie układany. Średni koszt układania płytek podłogowych o wymiarach 30 × 30 cm waha się od 80 zł/m2 do 110 zł/m2. Średni koszt trzykrotnego malowania ścian i sufitów waha się od 12 zł/m2 do 16 zł/m2.

układanie płytek
Photo By LIZ HAFALIA/The San Francisco Chronicle via Getty Images

Jaka jest cena prac za biały montaż?

Ostatnim etapem prac remontowych w łazience jest biały montaż oraz montaż mebli łazienkowych. Średnia cena za montaż umywalki waha się od 86 zł do 120 zł. Średnia cena za montaż wanny waha się od 175 zł do 242 zł. Średni koszt za montaż kabiny prysznicowej – od 290 zł do 360 zł. Za montaż misy WC ze zbiornikiem zewnętrznym należy zapłacić 112–150 zł. Średnia cena za montaż bidetu wynosi od 110 zł do 160 zł.

>> Przeczytaj także: JAK WYMIENIĆ PŁYTKI?

W kosztorysie należy uwzględnić również drobne prace wykończeniowe, czyli m.in. montaż drzwi i ościeżnicy, grzejnika oraz opraw świetlnych. Całkowity koszt remontu łazienki waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*