Rolety zewnętrzne. Na co zwrócić uwagę przed montażem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety zewnętrzne poza osłoną przed upalnym słońcem, czy zimnem, mogą też stanowić dobrą barierę akustyczną oraz ochronić przed włamaniami. Zobacz, na co zwrócić uwagę przed ich montażem.

Rolety zewnętrzne Jedną z głównych zalet rolet zewnętrznych jest skuteczna izolacja termiczna. Przy wysokich temperaturach rolety są w stanie z powodzeniem chronić wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem. Zimą z kolei mogą zwiększyć efektywność ocieplenia nawet o 25%. Są także na tyle wytrzymałą i silną barierą, aby chronić przed włamaniem. 

Odpowiedni typ rolety

Przed zakupem rolet należy przede wszystkim określić, czy mają być one zastosowane do budynku już istniejącego, czy też nowo powstającego. 

Rolety do budynku istniejącego

W przypadku istniejącego budynku możemy zdecydować się na tzw. rolety natynkowe lub naokienne, które zamontować można na murze lub we wnęce okiennej. Takie rolety dopasujemy do każdego rodzaju okien, a ich montażu nie trzeba planować na etapie projektowania budynku.

Rolety do budynku nowo powstającego

Jeżeli jesteśmy na etapie projektowania domu, możemy zdecydować się na rolety podtynkowe, które wyglądają bardzo estetycznie, ale ich montaż wymaga specjalnej wnęki w nadprożu oraz właściwego zabudowania. Instalacja takich rolet możliwa jest tylko w trakcie budowy domu.

Właściwe dopasowanie rolet 

Przy wyborze rolet zewnętrznych powinniśmy zwrócić uwagę na ich kolor – powinien być on dopasowany do stolarki okiennej oraz kolorystyki i stylu elewacji budynku. 

Rodzaj sterowania

Wybierając rolety zewnętrzne musimy również zdecydować, w jaki sposób będziemy nimi sterować – ręcznie, czy elektrycznie. Rolety ręczne wyposażone są w zwijacz z taśmą lub linką, umieszczony po wewnętrznej stronie okna. Wariant elektryczny w wale osłony posiada silnik elektryczny, który może być połączony przewodami z łącznikiem na ścianie lub odbierać fale radiowe z pilota. 

Rolety zewnętrzne to dość kosztowna inwestycja, jednak zwraca się ona w przeciągu kilku lat poprzez mniejsze rachunki za ogrzewanie zimą, czy klimatyzowanie pomieszczenia w czasie lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*