Urządzasz garaż? Te rozwiązania mogą okazać się trafne

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Garaż to miejsce dla majsterkowicza, który ma możliwość składowania najważniejszych akcesoriów i narzędzi w jednym pomieszczeniu. Dlatego też niezwykle ważne jest odpowiednie wyposażenie tego miejsca w szafki, regały czy stoły. Co dokładnie warto kupić do garażu, aby praca w nim była przyjemna?

Stoły i wózki warsztatowe

Pierwszym, o czym nie możesz zapomnieć podczas urządzania garażu, są stoły i wózki warsztatowe. Przede wszystkim oferują wysoką funkcjonalność, pozwalają wygodnie pracować, jednocześnie także bezpiecznie. Najważniejszą cechą, na jaką musisz zwrócić uwagę podczas zakupu, jest trwałość. Stół warsztatowy powinien być odporny na uszkodzenia i obciążenia, ma bez trudu utrzymać narzędzia i urządzenia. Nie inaczej jest w przypadku wózków warsztatowych, dzięki nim możliwe jest skuteczne przechowywanie wszelkich narzędzi. Co więcej, za sprawą wózka masz szansę z łatwością przenieść narzędzia w dowolne miejsce bez używania znacznej siły. Do wyboru masz wózki narzędziowe, diagnostyczne oraz monterskie. Oczywiście ostateczny wybór należy do Ciebie.

Tablice narzędziowe

Tablica warsztatowa powinna być jednym z podstawowych elementów wyposażenia. W trakcie wykonywanych obowiązków istnieje szansa, że konkretny element czy narzędzie odłożysz w miejsce, o którym następnie zapomnisz. Dzięki tablicy wszystko będzie tam, gdzie powinno, to łatwy sposób na przechowywanie akcesoriów, a jednocześnie dbałość o wygodne i produktywne działania pracowników. Tablice narzędziowe występują w kilku wersjach do wyboru. Pierwsza z nich to model serwisowy na zlecenia, umieszcza się na niej opisy konkretnych działań, jakie trzeba wykonać na przykład przy danym aucie. Do Twojej dyspozycji są także tablice narzędziowe, warsztatowe z pojemnikiem, a nawet oświetleniem, dzięki czemu praca w nocy będzie możliwa.

Stojaki narzędziowe 

Polecamy także bardzo przydatne stojaki narzędziowe, szczególnie wersje piętrowe. Dobrze, jeśli wybierzesz produkt przygotowany wraz z listwami i pojemnikami w zestawie. Wtedy po złożeniu wystarczy już tylko wrzucić konkretne akcesoria czy narzędzia i cieszyć się idealnie przygotowanym miejscem pracy, czystym, wygodnym i funkcjonalnym. Producenci oferują stojaki piętrowe, ale również modele w całości z kratownicy. Dobrym wyborem może okazać się także produkt tylko i wyłącznie z pojemnikami bez dodatkowych powierzchni na narzędzia, wybór należy do Ciebie.

Zestawy warsztatowe

Jeżeli nie chcesz osobno wybierać konkretnych elementów wyposażenia garażu, postaw na zestawy warsztatowe. Składają się one najczęściej z szafki na narzędzia, większej szafy, tablicy oraz blatu ze sklejki. Z pewnością nie zabraknie zawieszek w komplecie, które ułatwią mocowanie narzędzi na kratownicy. Pamiętaj, aby przy zakupie kierować się nie tylko funkcjonalnością danego zestawu czy też konkretnego elementu wyposażenia, a przede wszystkim jakością jego wykonania. Będziesz miał pewność, że szafka czy stojak posłużą Ci przez długi czas.

Fot.: Artem Podrez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*