Wybieramy grzejniki elektryczne energooszczędne – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przy rosnących kosztach energii grzejniki elektryczne energooszczędne są korzystniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. W dużym skrócie – łatwy w montażu sposób na ogrzewanie domu lub firmy z oszczędnością, jednak możemy trafić na grzejniki elektryczne energooszczędne, które z energooszędnością łączy tylko nazwa. W artykule dajemy kilka wskazówek dotyczących wyboru grzejnika elektrycznego, który pozwolą Ci utrzymać rachunki na niskim poziomie.

Kontrola termostatu

Koniecznie rozglądaj się za grzejnikiem wyposażonym w automatyczną kontrolą termostatu. Są to prawdziwe grzejniki energooszczędne, pozwalające na regulację temperatury w pomieszczeniu. Wraz z osiągnięciem pożądanej efektywności grzewczej, grzejnik wyłączy się automatycznie, to z kolei pozwoli zaoszczędzić energię.

Termostat jest łatwy do zaprogramowania; możesz go ustawić tak, aby aktywował się zawsze, gdy potrzebujesz ciepła i analogicznie dezaktywował, z chwilą, gdy temperatura pomieszczenia jest optymalna. Tego typu grzejniki elektryczne energooszczędne projektowane są z myślą o redukcji poboru energii i działaniem ekologicznym, więc utrzymanie ciepła w dowolnej przestrzeni, będzie kosztowało Cię grosze dziennie. Na marginesie warto dodać, że są one bezpieczne i praktycznie niezawodne.

Bądź świadomy tego, co nabywasz

Moc grzejnika elektrycznego mówi o tym, jak dużo energii używa, a to powinno być jednym z najważniejszych czynników podczas porównywania modeli. Im niższa moc, tym mniejsze zużycie energii elektrycznej. Na przykład grzejnik elektryczny o mocy 1,5 kW będzie kosztował ok. 5 zł za godzinę pracy, natomiast grzejnik elektryczny o dwukrotnie większej mocy (3 kW), analogicznie tę sumę pomnoży.

Świadome zakupy produktów, czy usług, nie tyczą się wyłącznie grzejników, komputerów, domowego AGD, czy pojazdów. Świadomie powinniśmy podchodzić również do inwestowania w wizerunek naszego biznesu jeśli takowy prowadzimy. Pozycjonowanie to usługi marketingowe, co do których, nie powinniśmy mieć wątpliwości, że zaprowadzą naszą działalność internetową na szczyt. Nie wierzysz? Wygoogluj i przekonaj się sam!

Efektywność interesuje nas przede wszystkim

Wszystkie grzejniki muszą mieć ocenę wydajności dostarczoną przez ich producenta – zwykle wyrażoną jako roczna wydajność wykorzystania paliwa (AFUE) procent. Liczba ta wskazuje, ile ciepła jest wytwarzane w stosunku do ilości energii zużywanej do jego wytworzenia. Jeśli więc patrzysz na dwa grzejniki elektryczne o różnych współczynnikach AFUE, ale oba mają wysoką ocenę (np. 90%), to oba będą równie wydajne w produkcji ciepła uzyskiwanego z poboru energii elektrycznej.

Nie opieraj decyzji na jednym czynniku

Moc znamionowa, to ilość ciepła wytwarzanego przez grzejnik, mierzona w watach (W). Im wyższa moc znamionowa, tym bardziej wydajny jest grzejnik, ponieważ więcej ciepła zostanie przekazane do Twojego pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że wszystkie grzejniki elektryczne energooszczędne o dużej mocy są wydajne. Niektóre są zaprojektowane tak, aby dostarczać duże ilości ciepła w niewielkiej odległości od Ciebie, podczas gdy inne wytwarzają mniejszy poziom ciepła na większym obszarze.

Zwróć uwagę na pozostałe cechy, którymi charakteryzuje się urządzenie

Niektóre modele posiadają funkcję chłodzenia, która pozwala na używanie ich zarówno w cieplejszej pogodzie, jak i zimą. Może to pomóc zaoszczędzić energię, jeśli przez większość czasu ogrzewasz tylko część swojego domu. Nie wszystkie modele jednak mogą pochwalić się tą funkcjonalnością, a ona również może sprawić, że jeszcze bardziej zbliżymy się do rzeczywistej energooszczędności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*