Wynajem żurawi wieżowych – opłacalne finansowanie dźwignic

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żurawie wieżowe należą do największych urządzeń dźwignicowych, które wykorzystuje się przy realizacji nawet najbardziej złożonych projektów budowlanych. Dlatego przed nabyciem urządzenia należy dokładnie rozważyć najbardziej opłacalne metody finansowania. Wielu wykonawców stawia na wynajem żurawi wieżowych – przekonaj się o zaletach tego sposobu finansowania dźwignic.

Dlaczego wynajem żurawi wieżowych jest opłacalny?

Twoja firma z pewnością realizuje zróżnicowane projekty budowlane, które różnią się od siebie wielkością, specyfiką i poziomem skomplikowania. Każdy z nich będzie wymagał zatem wykorzystania urządzenia dźwignicowego o różnych parametrach i cechach funkcjonalnych. W związku z tym, chcąc zakupić żuraw, niestety nie możesz ograniczyć się wyłącznie do jednego urządzenia, ponieważ każdy kolejny projekt będzie wymagał innych rozwiązań, co może mocno nadszarpnąć budżet firmy.

Wynajem żurawi wieżowych rozwiązuje ten problem. Wynajmując urządzenia dźwignicowe możesz realizować zróżnicowane projekty z wykorzystaniem żurawi o różnych funkcjach i parametrach bez narażania firmy na wysokie koszty zakupu i utrzymania urządzeń. Zalety tego sposobu finansowania żurawi wieżowych docenisz jeszcze bardziej, kiedy zaczniesz realizować projekt wymagający wykorzystania kilku różnych żurawi.

Wynajem urządzeń i dodatkowe usługi

Koszty zakupu żurawia wieżowego nie ograniczają się wyłącznie do samej ceny urządzenia. Jako właściciel będziesz zobowiązany także do regularnych przeglądów i badań technicznych urządzenia, a także jego serwisowania, certyfikacji i ewentualnych napraw. Dodatkowym kosztem dla Twojej firmy będzie konieczność  zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają uprawnienia do obsługi urządzeń dźwignicowych.

Uniknąć tych kosztów możesz, wynajmując żurawie wieżowe – Wrocław, całe województwo dolnośląskie i województwa ościenne obsługuje firma Dźwigmar. Wynajem żurawi obejmuje również takie usługi, jak:

  • transport żurawi na plac budowy;
  • montaż i demontaż urządzeń;
  • regularne przeglądy, serwisowanie i konserwację urządzeń dźwignicowych;
  • obsługę żurawi przez wykwalifikowanych operatorów.

Kiedy opłaca się kupić żuraw wieżowy?

Zalety wynajmu żurawi wieżowych nie oznaczają wcale, że jest to jedyna opłacalna forma finansowania tego typu urządzeń dźwignicowych. Wszystko zależy bowiem od potrzeb danej firmy realizującej projekty budowlane. Jeśli dana firma wykonuje zadania zbliżone do siebie swoją specyfiką i wykorzystuje w tym celu ten sam typ żurawi o zbliżonych parametrach, wówczas zakup urządzenia na własność może okazać się lepszą opcją.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*