6 pomysłów na urządzenie pokoju dziecięcego

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pokój dziecka stanowi przestrzeń, która łączy w sobie sfery odpoczynku, rozwoju kreatywności oraz zainteresowań, a także zabawy. Aranżując jego wystrój, powinniśmy wziąć pod uwagę osobowość naszej pociechy, jej gust, jak i pasje. Doskonale rozumiemy, że zaprojektowanie takiego miejsca nie zależy do łatwych zadań, dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji. Nasze wskazówki można dowolnie modyfikować, dopasowując elementy wystroju do upodobań i ulubionych motywów dziecka.

Wydzielona przestrzeń: kącik kreatywności i odpoczynku

Zanim rozpoczniemy komponowanie dekoracji, warto na początku wydzielić w pokoju konkretne części przestrzeni poświęcone odpoczynkowi, zabawie czy nauce. Dopiero wtedy możemy rozpocząć rozmyślania nad tym, jak je wypełnić. Jeśli chodzi o kącik odpoczynku, polecamy stworzenie swego rodzaju kryjówki, gdzie dziecko może się wyciszyć – posłużyć temu może większa pufa, poduszki, koc oraz zawieszony nad nimi baldachim. Warto także pamiętać o miłym w dotyku dywanie. Dzięki temu pociecha będzie mogła w ciszy oglądać bajki czy czytać ulubione książki.

Jeśli chodzi o przestrzeń na zabawę, nie powinno w niej zabraknąć pluszaków, zabawek oraz różnego rodzaju gier. Oprócz tego, zdecydowanie zachęcamy do wydzielenia strefy do rozwijania przez dziecko swych zainteresowań! Jeśli nasza pociecha jest początkującą artystką, która uwielbia rysowanie czy malowanie, powinniśmy pamiętać o odpowiednich akcesoriach oraz miejscu do kreatywnych prac. W przypadku dzieci uwielbiających dinozaury, warto natomiast pamiętać o kącie z książkami czy kolorowankami z motywem tych historycznych istot.

Urozmaicenie wystroju: naklejki na ścianę

Doskonałym sposobem, aby spersonalizować przestrzeń i dopasować ją do zainteresowań dziecka, jest wykorzystanie naklejek na ścianę. To dobry pomysł nie tylko ze względów estetycznych, ale i z uwagi na ważną funkcję takich dekoracji: pobudzanie wyobraźni. Dzięki nim możemy przemienić pokój w zamek książniczki lub księcia, świat przepełniony dinozaurami czy magiczną krainę jednorożców – naklejki na ścianę pomagają nam stworzyć zakątek wręcz idealny dla naszego dziecka.

Stwórz wyjątkową przestrzeń dla swego dziecka przy pomocy naklejek na ścianę. Wyjątkowe wzory znajdziesz tutaj.

Dopełnienie wnętrza: tapety na ścianę

Naszą kolejną propozycją jest tapeta na ściane – ściana przepełniona ulubionym motywem dziecka z pewnością go zaskoczy i ucieszy! Są one proste w montażu oraz prezentują się niezwykle estetycznie. Jeśli jednak martwimy się, że dziecko wraz z biegiem czasu zmieni zainteresowania, mamy dobrą wiadomość: tapetę na ścianę można z łatwością zdjąć, aby na jej miejsce położyć nową z zupełnie innym motywem.

Szafki przepełnione sztuką

Jeśli chcemy urozmaicić wygląd pokoju dziecka, wcale nie musimy kupować nowych mebli – możemy przeobrazić te stare w prawdziwą galerię sztuki. W cały proces możemy zaangażować dziecko, dzięki czemu praca nad nowym wystrojem wnętrza stanie się zabawą w rodzinnym gronie. Aby to zrobić, wystarczy przygotować farby oraz pędzle, a także zdecydować się, jaki motyw chcemy umieścić na meblach – kiedy to uczynimy, możemy dać ponieść się kreatywności i rozpocząć malowanie szafek.

Stare meble – a w szczególności te posiadające zarysowania czy uszkodzenia – można udekorować przy pomocy naklejek. Wykorzystać do tego warto m.in. wspomniane wcześniej naklejki na ścianę. Przy ich pomocy można z łatwością zatuszować pewne ślady użytkowania mebli!

Pościel z ulubionym motywem

Odpoczynek nocą wspomaga dzieci w fizycznej regeneracji, wzmacnia ich układ odpornościowy, jak i pomaga w rozwoju ich funkcji poznawczych. Wszystko to sprawia, że powinniśmy upewnić się, że nasze dziecko przesypia odpowiednią ilość godzin – co jednak w sytuacji, gdy nasza pociecha niechętnie chodzi do łóżka?

Pomoc może stanowić kolorowa pościel przepełniona ulubionym motywem dziecka: zwierzętami, dinozaurami, jednorożcami czy sportowcami. Będzie ona stanowić zarówno dopełnienie wnętrza, jak i zachętę do położenia się wcześniej spać. Co więcej, dobrym rozwiązaniem może okazać się także pościel świecąca w ciemności!

Baldachim nad łóżkiem

Baldachim nad łóżkiem będzie idealnym pomysłem w szczególności, gdy nasze dziecko bardzo lubi motywy księżniczek. Dzięki niemu całe pomieszczenie będzie się zjawiskowo prezentowało, a wieczornemu opowiadaniu dobranocek będzie towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Należy przy tym jednak zadbać, żeby cała konstrukcja była stabilna i dobrze przymocowana.

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. Mamy jednak nadzieję, że nasze propozycje zainspirują Was do stworzenia niepowtarzalnej przestrzeni dla Waszego dziecka!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*