Jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby uniknąć możliwych problemów z zatrudnioną ekipą podczas budowy, czy remontu domu, warto poświęcić nieco czasu na wybór dobrej ekipy budowlanej. Jak taką znaleźć?

Nie chcemy powtórki historii zasłyszanej od znajomych o robotnikach, którzy nie wywiązali się ze swoich zadań i o budowie przeciągającej się w nieskończoność. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawców?

1. Poszukaj rekomendacji wśród znajomych

O firmy godne polecenia najlepiej zapytać wśród tych, którzy sami je sprawdzili. Dlatego jeżeli ktoś z twojego grona przeprowadzał niedawno remont, czy budował własny dom, dobrze zasięgnąć u niego porady. Najprostszym sposobem na znalezienie sprawdzonej ekipy budowlanej jest skorzystanie z takiej rekomendacji.

2. Sprawdź listy certyfikowanych wykonawców

Na takich listach znajdziemy firmy budowlane, które specjalizują się w konkretnych technologiach. Zwłaszcza jeżeli mamy w planach innowacyjne technologie przy budowie domu, dobrze jest zasięgnąć informacji o wykonawcach z takich list. Znaleźć je możemy chociażby u producentów materiałów budowlanych.

3. Miej gotowy kosztorys

Zanim wybierzesz ekipę budowlaną, miej już sporządzony szacunkowy kosztorys prac, których wykonanie planujesz. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej ocenić ofertę danego wykonawcy oraz upewnić się, czy nie próbuje cię oszukać, zawyżając ceny poszczególnych elementów budowy.

4. Przeszukaj Internet

Wiele ofert firm budowlanych możesz znaleźć w Internecie, gdzie często będzie też możliwość sprawdzenia cen poszczególnych usług. Dobrze jest również przejrzeć fora internetowe i zapoznać się z opiniami osób, które korzystały z usług danej firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*