Aluthermo – innowacyjny system termoizolacji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Choć najpopularniejszym rozwiązaniem, służącym do ocieplania domu jest styropian, warto zdecydować się na nowocześniejsze i znacznie bardziej wydajne sposoby. Takie właśnie są maty termoizolacyjne Aluthermo. Produkty te spełniają najwyższe standardy jakości, dzięki czemu są w stanie zagwarantować domownikom doskonały komfort cieplny. Szczelna termoizolacja wpływa na obniżenie rachunków oraz stanowi świetną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

Czym są maty Aluthermo?

Produkty Aluthermo charakteryzują się cienką, lekką i elastyczną budową. Ich montaż jest niezwykle prosty i szybki, dzięki temu, że dostosowują się do różnorodnych kształtów powierzchni izolowanych, np. nietypowych lukarn czy okien połaciowych. Aluthermo to pierwszy multi-refleksyjny system izolacji wielowarstwowej, który w całości zgrzewany jest termicznie. Co więcej, termoizolacja Aluthermo cechuje się również trwałością i długą żywotnością. Odporna jest na zęby gryzoni, a także jest przyjazna dla alergików – nie wydziela żadnego zapachu i jest nietoksyczna. Ważne jest także to, że jest to materiał odporny na działanie ognia (klasa ogniowa B-d0-s1).  

Dlaczego izolacja Aluthermo jest tak skuteczna? 

Wysoką efektywność działania, termoizolacja Aluthermo zawdzięcza swojej budowie. Stworzone przez belgijskich inżynierów produkty, składają się z czterech warstw czystego, polerowanego aluminium o grubości 30 mikronów, które są odpowiednio zabezpieczone przed utlenianiem. Dodatkowo elementy te są od siebie oddzielone dwiema warstwami pęcherzyków suchego powietrza. Natomiast w środku izolacji, umieszczona jest niebieska pianka polietylenowa, która sprawia, że konstrukcja jest półsztywna. Tak skonstruowana izolacja zapewnia doskonały komfort cieplny latem i zimą. Pomimo tego, że folie Aluthermo składają się z aż 7 warstw, charakteryzują się one niewielką grubością i znakomitą elastycznością. 

Gdzie sprawdzi się system termoizolacji Aluthermo?

System termoizolacji Aluthermo można stosować zarówno w nowych budynkach, jak i w czasie renowacji czy adaptacji starszych, a nawet zabytkowych nieruchomości. Produkty Aluthermo są nieocenionym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z niewielką ilością miejsca na izolację. Mata Aluthermo ma zaledwie 1 cm grubości, a do tego jest elastyczna, dzięki czemu jej dopasowanie nie stanowi żadnego problemu. Za pomocą tej izolacji można wykonać ocieplenie poddasza i ścian zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Co więcej, świetnie sprawdza się również jako ocieplenie nadproża pod rolety, podłóg, dachów, czy wielu innych elementów konstrukcyjnych.

Wiatroizolacja, paroizolacja i termoizolacja w jednym – Aluthermo

Maty ocieplające Aluthermo mają wiele zalet. Największą z nich jest jednak to, że łączą w sobie aż trzy rozwiązania. Są one: paroizolacyjne, termoizolacyjne oraz wiatroizolacyjne – a to wszystko w jednym produkcie. Dzięki temu zarówno latem, jak i zimą, można utrzymać optymalną dla domowników temperaturę. Co więcej, do systemu Aluthermo przekonuje się coraz więcej fachowców, ponieważ znacznie skraca czas ocieplania budynków. Do tego zadania wystarczy wyłącznie jedna osoba oraz podstawowe narzędzia. 

Maty Aluthermo są ponadto niezwykle wygodne w użyciu, ponieważ są bardzo trwałe, nie pylą i nie rozwarstwiają się. Warto również dodać, że w przypadku tego systemu nie występuje „punkt rosy”. Dzięki unikalnej budowie Aluthermo, ciepłe i wilgotne powietrze nie ma żadnego kontaktu z zimnym, zewnętrznym powietrzem. To produkty w pełni wodoodporne oraz nieprzepuszczające wilgoci. Maty termoizolacyjne to nowoczesny, komfortowy i ekonomiczny wybór. 

Zdjęcie dostarczyła GM.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*