Beton na ścianie. Pomysł na aranżację salonu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Salon jest ważnym miejscem w domu. W tym pomieszczeniu najczęściej spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi. Jak wykorzystać beton do jego aranżacji?

Jaki beton stosować na ścianę?

Jeśli chcesz mieć w salonie ścianę z betonu, to wybierz beton dekoracyjny zwany architektonicznym. Jest to mieszanka, z której wytwarzane są płyty do dekoracji wnętrz. Beton dekoracyjny występuje w różnych kolorach i może mieć różne wykończenie. Skład betonu może być w stu procentach naturalny lub może zawierać domieszkę sztucznych składników.

Na cenę betonowej ściany wpływ ma kilka czynników:

  • rodzaj wykończenia;
  • procent naturalnych składników w mieszance;
  • jakość betonu i jego parametry techniczne.

Do jakiego wnętrza pasują betonowe ściany?

Beton architektoniczny służy do wykańczania ścian. Jest to rozwiązanie przeznaczone zwłaszcza do dużych salonów. Podkreśla wielkość wnętrza, nadaje mu eleganckiego i surowego klimatu. Jeśli masz mały salon, to wybierz farbę imitującą beton.

Z jakimi dodatkami łączyć beton architektoniczny?

Jeśli chcesz mieć betonowe ściany w salonie, to możesz wybierać spośród różnych odcieni szarości – od jasnoszarego po stalowoszary. Beton świetnie prezentuje się zarówno z jasnymi barwami, jak i z kontrastującymi. Elegancko prezentują się na ścianie chłodne odcienie betonu. Jeśli wnętrze jest w ciepłych barwach, to beton ochładza je, nadając ekstrawaganckiego charakteru. Beton jest świetnym tłem dla wyrazistych dodatków, np. żółtej kanapy.

Z jakimi materiałami łączyć beton architektoniczny?

Beton architektoniczny można łączyć z każdym dostępnym materiałem. Jeśli salon jest w stylu minimalistycznym lub industrialnym, to warto wybrać surowe drewniane meble i metalowe dodatki. Beton pięknie prezentuje się w towarzystwie drewna i tworzy eleganckie, stylowe wnętrze.

Do jakiego stylu pasuje beton architektoniczny?

Beton architektoniczny na ścianie kojarzy się z wnętrzami w stylu industrialnym i loftowym. Ściana pokryta tym materiałem będzie pasować również do wnętrza w stylu minimalistycznym, skandynawskim lub eklektycznym. Beton architektoniczny świetnie prezentuje się we wnętrzu w stylu klasycznym. Jest eleganckim tłem dla klasycznych dodatków.

Jak położyć beton architektoniczny?

Ściana pokryta betonem architektonicznym podkreśli wygląd wnętrza, nadając mu nietuzinkowego wyglądu. Beton możesz położyć na jednej lub kilku ścianach w salonie. W sklepach dostępne są betonowe ściany dwu- i trójwymiarowe. Dzięki temu można uzyskać bardzo ciekawy wizualny efekt, np. fale lub geometryczne wzory.

Beton jest uniwersalnym materiałem, można go stosować na ścianach, suficie i podłodze w salonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*