Jak ozdobić ściany w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ściany mogą być genialnym fundamentem pod zaaranżowanie pięknej dekoracji wnętrza. Jak jednak ozdobić swoje ściany, aby całe pomieszczenie prezentowało się estetycznie i elegancko? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów, dzięki którym ściany w Twoim domu będą wyglądały fenomenalnie!

Obrazy do domu

Najbardziej ponadczasową ozdobą ścian są z pewnością obrazy. W końcu nic tak pięknie nie ozdobi wnętrza i nie nada mu niezwykłego oraz niepowtarzalnego klimatu jak sztuka. Będzie to wyjątkowa ozdoba, która stanie się prawdziwym pokarmem dla ducha – w końcu kto z nas nie lubi przebywania w otoczeniu pięknych dzieł malarskich? Jednak jakie obrazy wybrać?

Przede wszystkim postaw na dzieła, które będą wpisywały się w Twoje gusta oraz stylistykę wnętrza. Możesz zdecydować się na reprodukcje znanych artystów lub postawić na prace od młodych malarzy. Z pewnością oba te rozwiązania sprawią, że Twoje ściany staną się przyjemnością dla oka. Pamiętaj także, aby dobrać obraz do pomieszczenia, w którym będzie się on znajdował – inne obrazy będą najlepiej prezentowały się w sypialni, a inne w salonie lub w przedpokoju. Dokładnie przemyśl koncepcję aranżacji wszystkich wnętrz i wybierz najpiękniejsze obrazy.

Naklejki na ściany

Ciekawym pomysłem będą również naklejki na ściany. Jest to bardzo łatwy, a jednocześnie bardzo efektowny sposób na  zmianę aranżacji Twoich czterech ścian, podkreślenie funkcji danego pomieszczenia czy ozdobienie detali znajdujących się w Twoim domu. 

W zależności od wnętrza możesz wybrać przeróżne naklejki – od wzorów geometrycznych, przez kwiaty i inne motywy florystyczne, aż po wzory dla dzieci. Możesz zdecydować się na także na samodzielne zaprojektowanie wzoru oraz wydruk naklejek według swojego pomysłu. Co więcej, możesz wybrać naklejki nadrukowane na różnych rodzajach papieru, dzięki czemu możliwe będzie naklejenie ich nie tylko na ściany, ale także meble, szyby, szklane drzwi i witryny.

Oświetlenie ścienne

Pustą ścianę możesz także zagospodarować poprzez umieszczenie na niej oświetlenia. Genialnie w tej roli sprawdzą się na przykład eleganckie kinkiety, które znajdziesz na przykład na stronie http://decor-you.pl/. Będzie to genialne rozwiązanie, które wprowadzi wyjątkowy klimat do Twojego wnętrza, szczególnie wieczorami. Pamiętaj też, że najlepiej wybrać takie światło, które jak najbardziej przypomina to naturalne. Dzięki temu będziesz się czuł w pomieszczeniu lepiej i bardziej się zrelaksujesz.

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*