Jak stworzyć garderobę w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dowiedz się, jak zaaranżować funkcjonalną i elegancką garderobę. Podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku.

Przestronna garderoba to świetne rozwiązanie, które pozwala idealnie zorganizować odzież, buty oraz torebki. Dzięki odpowiedniej organizacji możesz wykorzystać tę przestrzeń również do przechowywania m.in. deski do prasowania, tekstyliów, sprzętu sportowego, toreb podróżnych czy odkurzacza.

Wyznacz przestrzeń na garderobę 

Czasami garderoba może okazać się lepszym rozwiązaniem w domu niż aranżacja drugiej łazienki. Funkcjonalną garderobę można zrobić w oddzielnym pokoju, w sypialni czy na strychu. Wszystko zależy od możliwości oraz indywidualnych potrzeb. Garderoba zamawiana na wymiar wiąże się z dużymi kosztami, dlatego warto rozważyć alternatywę w postaci samodzielnej aranżacji. Możesz zaaranżować całe pomieszczenie lub zdecydować się na szafę wnękową z rozsuwanymi drzwiami. Praktyczne drzwi do garderoby ukryją ewentualny nieporządek, a także ochronią ubrania przed gromadzeniem się kurzu. Należy pamiętać także o zapewnieniu w pomieszczeniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza, aby odzież nie nabrała zapachu stęchlizny.  

Rozplanuj przechowywanie ubrań 

Warto, aby w garderobie znalazły się zarówno półki otwarte, jak i zabudowane. Dzięki temu rozwiązaniu bielizna czy pościel będą schowane, a ulubione ubrania, biżuteria i torebki mogą być wyeksponowane i łatwe do założenia. W przypadku pomieszczeń na poddaszu lub o mniejszym metrażu warto zaaranżować półki aż do sufitu, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Do organizacji odzieży i dodatków sprawdzą się m.in.: regały, kosze na prowadnicach, drążki, tekstylne kosze oraz metalowe statywy na kółkach. Pamiętaj o tym, żeby zostawić przestrzeń na długie płaszcze, garnitury czy sukienki. Niżej osadzone drążki sprawdzą się do zawieszenia koszul, bluzek czy spodni. Świetnym rozwiązaniem są również organizery oraz tace do szuflad na zegarki i biżuterię, które umożliwiają wygodny przegląd dodatków. 

Dekoracje do garderoby

Warto zadbać o to, żeby w pomieszczeniu lub wnęce było zamontowane odpowiednie oświetlenie. Komfortowym rozwiązaniem są zwłaszcza lampy ledowe i taśmy świetlne z czujnikiem ruchu. W garderobie dobrze sprawdzi się również duże lustro, które optycznie powiększy pomieszczenie i umożliwi Ci sprawdzenie, jak prezentuje się każda stylizacja. Urozmaiceniem garderoby może być też elegancka toaletka do makijażu wraz z wygodną pufą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*