Tablice kredowe na ścianę – do pracy czy domu? Gdzie najlepiej się sprawdzają?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Postęp technologiczny sprawia, że coraz większa część naszego życia opiera się na przestrzeni internetowej. Jesteśmy w stanie zrobić i znaleźć w niej praktycznie wszystko, co ułatwia i usprawnia naszą pracę. Jednak wciąż istnieją tradycyjne rozwiązania, które są niezwykle praktyczne i cieszą się ogromną popularnością bez względu na upływający czas. Mowa w tym przypadku o tablicach kredowych, które jedni umieszczają w biurach i szkołach, inni w domowych gabinetach, a jeszcze inni w pokojach dziecięcych. Czas przyjrzeć się temu tematowi z bliska, aby sprawdzić, czy rzeczywiście produkt ten jest warty uwagi i w jakim otoczeniu sprawdzi się najlepiej.

Tablice kredowe na ścianę do szkoły – element edukacyjny

Bez wątpienia pierwszym miejscem, który przychodzi nam na myśl po usłyszeniu “tablice kredowe na ścianę” z pewnością jest nic innego jak szkoła. Pomimo że na popularności zyskały tablice interaktywne, tak kredowe wciąż mają swoich niezmiennych fanów. Dzięki nim znacznie łatwiej przeprowadzać lekcje i tłumaczyć poszczególne zagadnienia oraz błędy. To, co w zeszycie może wydawać niejasne, to w momencie przedstawienia tego na tablicy wraz z dokładnym wyjaśnieniem jest nie tylko łatwiejsze do zrozumienia, ale i szybciej można to zapamiętać. Będąc wzrokowcem graficzne ilustrowanie, znacząco sprzyja edukacji i rozwojowi, dlatego warto o to zadbać nie tylko w trakcie szkolnych zajęć, ale również poza nimi. 

Do domowego szczególnie polecane są tablice magnetyczne dla dzieci, po których można pisać markerami suchościeralnymi, a dodatkowo dzięki ich właściwościom możemy wzbogacić je o dodatkowe magnesy i ważne dla nas notatki. W ten sposób można nie tylko urozmaicić odrabianie lekcji, ale także ćwiczenia prezentacji, czy rozplanowywanie zajęć na najbliższy tydzień.

Tablice suchościeralne idealne do firmy i domowego biura

Wizualizacje są nie tylko niezwykle popularne w trakcie szkolnych lekcji, ale również podczas firmowych spotkań czy szkoleń. Mając do dyspozycji tablice suchościeralne lub magnetyczne, jesteśmy w stanie np. zorganizować burzę mózgów lub przedstawić ciąg przyczynowo skutkowy, dzięki któremu łatwiej będzie nam zrozumieć zaistniałe w organizacji procesy i problemy. Poza tym jeśli podejmujemy współpracę z różnymi klientami, to wiadomą sprawą jest, że nie każdy z nich zna się na naszej pracy. Dlatego przekonanie ich do danego pomysłu jest znacznie prostsze gdy opieramy się na prezentacji, a wszelkie skomplikowane kwestie rozrysowujemy/rozpisujemy na tablicy. Można uznać, że są one niezbędne wszędzie tam, gdzie praca zespołowa to codzienność.

Wideokonferencje i tablice suchościeralne to idealne połączenie

Skoro wiesz już, że podczas stacjonarnych spotkań i grupowych zadań tablice spisują się na medal, to wyobraź sobie, jak wielkim ułatwieniem są dla tych przeprowadzanych w sposób online. Nie od dziś internet umożliwia nam udostępnianie ekranu i prezentowanie na nim wybranych przez nas materiałów, natomiast jeśli zależy nam na wypracowaniu relacji z odbiorcami, a także wzbudzeniu w nich zainteresowania, to znacznie ciekawszą formą będzie omówienie tematu poprzez włączenie kamerki i skierowanie jej na przygotowaną tablice. W ten sposób uczestnicy zdalnego spotkania są w stanie skupiać się nie tylko na prezentacji, ale i naszej mimice i gestykulacji, która podczas skutecznej komunikacji odgrywa kluczową rolę.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*