Co to jest agregat tynkarski?

Co to jest agregat tynkarski?

freepik.com

BudowaŚciany
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ręczne nakładanie tynków to niezwykle czasochłonne zajęcie, które angażuje przez długi czas sporą grupę fachowców. Z tego powodu już od pewnego czasu niemal wszystkie profesjonalne firmy budowlano-remontowe korzystają z agregatów tynkarskich. Są to specjalne maszyny przeznaczonego do mechanicznego nakładania tynków w sposób ciągły. Wyróżniają się wysoką wydajnością i dużą dokładnością, dlatego znacznie skracają roboty budowlane, zwłaszcza w przypadku konieczności tynkowania dużych powierzchni. Czym dokładnie jest agregat tynkarski i jak funkcjonuje? Podpowiadamy.

Czym jest agregat tynkarski?

Obecnie w branży budowlanej korzysta się z szeregu urządzeń, które zwiększają wydajność ekip i zastępują część ręcznych prac, co znacznie przyspiesza działania remontowe i umożliwia komponowanie ekip składających się z mniejszej liczby pracowników. Do takich sprzętów zalicza się zarówno agregat tynkarski, jak i agregat do malowania ścian. Za ich pomocą można mechanicznie i w sposób ciągły nakładać zarówno suche, jak i mokre mieszanki na dowolną powierzchnię.

W takiej maszynie masa zostaje najpierw rozdrobniona, a następnie aplikowana jest przy pomocy węża na wybrany obszar. Agregat tynkarski służy nie tylko do nakładania tynków, ale również innych materiałów takich jak wylewki maszynowe, cement czy zaprawy murarskie. Jest stosowany wszędzie tam, gdzie na dużej powierzchni musi zostać nałożony tynk, cement lub zaprawa.

Urządzenie to składa się z kilku części, do których zalicza się ramę, układ sprężonego powietrza oraz wodny kosz zasypowy z podajnikiem, mieszarkę z pompą ślimakową, a także motoreduktor podajnika, mieszarki i pompy oraz skrzynki sterowniczej. Maszyna ta po zmontowaniu podłączana jest do źródła zasilania i sieci wodnej i tak przygotowana może być wykorzystywana w dowolnym miejscu.

Zalety agregatów tynkarskich

Większość firm remontowo-budowlanych nie wyobraża sobie już pracy bez agregatów tynkarskich ze względu na to, że ręczne nakładanie tynków wymaga sporo precyzji, cierpliwości, a przede wszystkim czasu. Jest więc niezwykle problematyczne, zwłaszcza wtedy kiedy musimy pokryć tynkiem duże powierzchnie w stosunkowo krótkim czasie. Maszyny do mechanicznego nakładania tynków w sposób ciągły są więc gwarancją szybkiego i dokładnego przeprowadzenia prac. Żeby jednak dopasować model do swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na jego wydajność.

Dobierając model odpowiedni do wielkości pomieszczenia, z agregatu tynkarskiego możemy korzystać nawet w niewielkich kubaturowo obiektach. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą zarówno wielkością zbiornika, jak i budową, a także maksymalnym ciśnieniem roboczym. Dlatego obecnie bez problemu możemy dopasować wielkość i wydajność takiego sprzętu do konkretnego pomieszczenia. Firmy, które posiadają agregaty tynkarskie mogą oszczędzić nie tylko sporo czasu, ale również zacząć realizować większe zlecenia, co bezpośrednio przekłada się na wzrost ich zysków. Jest to więc świetna inwestycja dla wszystkich przedsiębiorstw oferujących usługi remontowo-budowlane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*