Prysznic z odpływem liniowym – sprawdź jego zalety

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie ma nic bardziej relaksującego, niż gorący prysznic na koniec dnia. Łazienka powinna być przede wszystkim wygodna, nie tylko w użytkowaniu, lecz także w czyszczeniu. Prysznice bez brodzika to bardzo modna ostatnimi czasy opcja, a jego montaż to zazwyczaj bardzo korzystna decyzja. Poznaj zalety pryszniców z odpływem liniowym.

Czym jest odpływ liniowy i jak działa?  

Odpływ liniowy ma za zadanie odprowadzić wodę spod prysznica. Zbudowany jest z kanalika z syfonem, które znajdują się pod podłogą, a całość przykryta jest maskownicą, czyli kratką lub listwą. Dzięki niewielkiemu spadkowi podłoża woda przez kratkę trafia do kanalika, a następnie do odpływu. Na rynku spotkać można odpływy liniowe proste, narożne (w kształcie litery L) oraz łukowe, które doskonale sprawdzą się w zaokrąglonych kabinach. Kanaliki najczęściej montuje się przy ścianie, ale można również umieścić je w samym środku strefy natryskowej lub po jej bokach. Kratka maskująca to jedyny widoczny element systemu odpływu. Można dopasować ją dowolnie do stylu łazienki lub własnych preferencji.

Maskownice mogą być wykonane z metalu, ceramiki, szkła albo tworzywa sztucznego. Przy wyborze powinniśmy kierować się nie tylko estetyką, lecz także funkcjonalnością, dlatego warto zakupić kratki odporne na działanie wilgoci i antypoślizgowe.  

Design prysznica z odpływem liniowym 

Prysznic z odpływem liniowym zamiast klasycznego brodzika daje możliwość zaaranżowania przestrzeni w praktycznie dowolny sposób. W tradycyjnych rozwiązaniach kabina prysznicowa musi mieć konkretną szerokość i głębokość, co mocno utrudnia  dopasowanie jej do własnych potrzeb. Prysznic bez brodzika daje znacznie więcej możliwości. Przeszklona kabina i deszczownica to właściwie jedyne elementy widoczne w wystroju łazienki. Jest to rozwiązanie wyjątkowo neutralne pod względem stylu, dzięki czemu sprawdzi się w każdym stylu. Jest to idealna opcja dla wszystkich osób, które cenią sobie możliwość dopasowania sprzętu do swoich potrzeb.  

Wygoda użytkowania   

Montaż prysznica bez brodzika pozwala na codzienne kąpiele w bardziej komfortowych warunkach. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku osób starszych lub osób z niepełnosprawnościami. Taki model pozwala na swobodne użytkowanie prysznica na wózku inwalidzkim i skorzystanie ze specjalnych mebli o dowolnym rozmiarze, które ułatwią kąpiele w bardziej wymagających sytuacjach. Sam fakt, że wchodząc pod prysznic nie trzeba podnosić nogi, by przekroczyć próg brodzika sprawia, że jest to opcja o wiele wygodniejsza. Dodatkowo to rozwiązanie jest dużo bardziej bezpieczne, dlatego coraz częściej na prysznic bez brodzika decydują się rodziny z dziećmi.  

Czyszczenie prysznica bez brodzika  

Dzięki płaskiej powierzchni dużo łatwiej jest czyścić kabinę prysznicową bez brodzika. Osad z mydła nie osadza się w niej tak łatwo jak w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Przestrzeń pod prysznicem można bardzo wygodnie myć za pomocą zwykłego mopa, dzięki czemu płytki pozostają cały czas czyste i nie zachodzą kamieniem. Prosta i bardzo minimalistyczna forma kabiny sprawia, że bez problemu można ją po każdej kąpieli osuszać za pomocą ściągaczki do szyb, by pozostawała wolna od osadów, a dodatkowo brak zakamarków i uszczelek pozwala na łatwe dotarcie w każde miejsce pod prysznicem. 

Fot.: hemant-kanojiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*