Dekoracje do pokoju dziecka – jak ozdobić przestrzeń dla najmłodszych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pokoje dla dzieci to bajkowa przestrzeń, która równocześnie służy do zabawy, wypoczynku i nauki. Wymaga to zatem odpowiedniego zaplanowania wszystkich elementów, w tym oczywiście podstawowego wyposażenia i dekoracji, by uzyskać efekt, który usatysfakcjonuje rodziców oraz sprawi wiele radości najmłodszym.

Jakie dekoracje do pokoju dziecięcego warto wybrać? Czym się kierować podczas poszukiwań? O tym napiszemy poniżej.

Bezpieczeństwo ponad wszystko – zastosowanie odpowiednich materiałów

Gdy aranżuje się pokój dla najmłodszych, przede wszystkim trzeba stawiać na materiały wysokiej jakości, w pełni bezpieczne dla małych użytkowników. Warto dokładnie przyjrzeć się, z jakich surowców zostały wykonane wszelkie przedmioty, które mają trafić do tej części domu. Należy bezwzględnie unikać produktów zawierających toksyczne substancje, w tym lakiery lub kleje.

Oprócz tego trzeba wybierać dodatki do pokoju dziecięcego, które nie zawierają małych elementów, mogących doprowadzić do zakrztuszenia malucha. Równie groźne są rzeczy o ostrych krawędziach lub nierównej powierzchni, mogącej doprowadzić do zranienia podczas zabawy. Pokój dziecka ma być bowiem przede wszystkim w pełni bezpieczny.

Uniwersalne motywy mile widziane

W pokojach najmłodszych wprowadza się rozmaite przedmioty dekoracyjne. Warto wybierać akcesoria utrzymane w jednej kolorystyce, z tym samym motywem przewodnim. Szeroki wybór takich produktów oferuje na przykład sklep Dekoori.

Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na uniwersalne motywy ozdobne. Świetnie sprawdzają się:

 • kropki,
 • paski,
 • chmurki,
 • gwiazdki,
 • kwiatki,
 • zwierzątka.

Dopasowuje się je oczywiście do upodobań dziecka i ogólnej specyfiki przestrzeni. Zdecydowanie lepiej unikać dekoracji związanych z konkretnymi bohaterami dziecięcych historii (książek lub animacji). Dlaczego? Zainteresowania maluchów potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie. Jeśli zatem nie chce się co kilka miesięcy wymieniać mebli lub tapet, powinno się stawiać na ozdoby o jak najbardziej ponadczasowym charakterze.

Trwałość i wygoda użytkowania – modne dekoracje do pokoju dziecka

Każda dekoracja w pokoju dziecka powinna być trwała i praktyczna. Często same meble potrafią wprowadzać ciekawy klimat, zwłaszcza gdy postawi się na takie rozwiązania, jakie oferuje na przykład iHome24.pl.

Jakie dodatki sprawdzają się w pokojach dla najmłodszych? Dobrym pomysłem jest postawienie na:

 • tapety,
 • naklejki na ściany i meble.

Tego typu produkty budują nastrój, dekorują, a przy tym nie są bardzo kosztowne i łatwo zmienić je na nowe, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Oprócz nich można zdecydować się na:

 • poduszki,
 • dywany,
 • zasłony do okien.

Równocześnie dekorują oraz zwiększają komfort korzystania z przestrzeni podczas wypoczynku lub zabawy.

Co jeszcze bywa przydatne? Pięknie prezentują się zdjęcia w ozdobnych ramkach, obrazki lub plakaty na ścianach. Dzięki nim da się ciekawie spersonalizować przestrzeń bez konieczności angażowania wielkich środków finansowych.

Co za dużo to nie zdrowo – jak udekorować pokój dziecka?

Gdy już buduje się miejsce do zabawy dla dzieci i znajdzie się odpowiednie dekoracje, warto pamiętać o tym, by nie wprowadzać zbyt wielu dodatków. Pokój dla malucha musi być bowiem funkcjonalny i bezpieczny. A nadmiar przedmiotów to ryzyko sporego bałaganu oraz więcej miejsc, w których potrafi zalegać kurz. Przez to trudno utrzymać czystość we wnętrzu. Trzeba zatem planować z głową i mądrze zbudować od razu całą przestrzeń, by była przytulna i naprawdę wygodna.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*