Dlaczego planując dom warto wybrać gotowy projekt domu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gotowe projekty domów to rozwiązania, na które decyduje się zdecydowana większość inwestorów. Łączą one bowiem w sobie liczne zalety, a ich szeroka gama umożliwia precyzyjne dopasowanie do potrzeb przyszłych mieszkańców czy przepisów lokalnego prawa. Stoimy przed koniecznością zakupu planu architektonicznego? Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeczytajmy, dlaczego warto wybrać gotową koncepcję z renomowanej pracowni projektowej.

Przystępna cena zakupu gotowego projektu

Podstawowym kryterium, jakim kierują się osoby chcące nabyć projekty domu, jest cena ich zakupu. Gotowe koncepcje są zazwyczaj znacznie tańsze, aniżeli indywidualne plany architektoniczne. Ceny projektów przygotowanych i wielokrotnie powielanych przez pracownię rozpoczynają się już od około 3000 złotych, podczas gdy koszt tych opracowywanych na zamówienie sięga od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zaoszczędzone na zakupie gotowego planu pieniądze możemy przeznaczyć na lepszej jakości materiały budowlane czy też energooszczędne instalacje, które pozwolą obniżyć nam późniejsze koszty utrzymania budynku.

Plan architektoniczny dostępny od ręki

Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za gotowym projektem domu jest jego wysoka dostępność. Wystarczy, że wybierzemy najbardziej odpowiadającą nam koncepcję z oferty renomowanej pracowni oraz dokonamy zakupu. W ciągu kilku dni kurier dostarczy komplet planów architektonicznych bezpośrednio do miejsca naszego zamieszkania. Biorąc pod uwagę zamówienie projektu indywidualnego, musimy natomiast przygotować się na co najmniej kilkumiesięczny okres oczekiwania na jego opracowanie.

Możliwość wcześniejszego poznania wyglądu budynku

Dużym atutem gotowych projektów domów jest możliwość dokładnego zapoznania się z nimi jeszcze przed zakupem. W katalogu dostępne są liczne wizualizacje, przekroje i rzuty, a także najważniejsze informacje dotyczące powierzchni użytkowej, wysokości czy minimalnych wymiarów działki. W projekcie znajdziemy wskaźnik Ep obliczany indywidualnie dla każdego budynku, który określa jego zapotrzebowanie na energię pierwotną – ułatwiając oszacowanie kosztów użytkowania domu w przyszłości. Zapoznamy się z wykazem najważniejszych materiałów czy technologią, zgodnie z którą ma zostać wzniesiony wybrany obiekt. Nierzadko możemy także przyjrzeć się zdjęciom z realizacji projektu domu, które jeszcze bardziej pomogą nam zorientować się w jego docelowym wyglądzie i funkcjonalności.

Wysoka jakość gotowych koncepcji architektonicznych

Decydując się na gotowy projekt domu, np. z firmy MURATOR, do minimum ograniczamy ryzyko wystąpienia błędów podczas jego realizacji. Z uwagi na fakt, iż został on już wiele razy wcielany w życie, możliwe było wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości w dokumentacji i jej dopracowanie niemal do perfekcji. Architekci przygotowujący gotowe plany mają także na uwadze aktualne przepisy prawa budowlanego. W konsekwencji oferowana w pracowni projektowej dokumentacja jest na bieżąco modyfikowana i dostosowywana do najnowszych wymogów, a dzięki temu – wolna od błędów.

Gotowy projekt domu to najlepsza opcja dla zdecydowanej większości inwestorów. Jest on łatwo dostępny i atrakcyjny cenowo, a zarazem starannie dopracowany i pozbawiony generujących zbędne koszty błędów. Co istotne, możemy także zapoznać się z wyglądem budynku czy wnętrz jeszcze przed zakupem gotowej koncepcji, co jest gwarancją naszej satysfakcji z dokonanego wyboru.

Zdjęcie: Projekt M253 Szczęśliwy z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Artykuł sponsorowany: Nowoczesne domy od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*