Duże okna w domu – wady i zalety

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W ciągu ostatnich lat świat opanowała moda na duże przeszklenia w architekturze. Wszelkie nieruchomości mieszkalne również nie pozostały obojętne na tę modę. Jednak czym charakteryzują się duże okna w domu i czy warto się na nie zdecydować?

Moda na duże przeszklenia

Od zawsze podążamy za modą w różnych sferach życia. Mowa oczywiście o stylizacjach, meblach i innych rozmaitych kwestiach. Popularność danych tematów i rzeczy wciąż się zmienia, a trendy niezmiennie nas zaskakują oraz zachwycają.

Chcąc być na czasie, postanawiamy podążać za ciągle zmieniającymi się nurtami. Często ich rozchwytywalność ma swoje powody nie tylko w schludnym i przyjemnym dla oka wyglądzie. Duże okna to jeden z trendów, który niepostrzeżenie wdarł się do budownictwa i nieprędko zamierza się wycofać.

Duże przeszklenia gwarantują sporą ilość naturalnego światła, dzięki czemu optycznie powiększa pomieszczenie. Jest to, więc świetne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych mieszkań. Jakie są plusy i minusy dużych okien?

Duże okna i ich zalety

Oczywiście, duże okna, jak wszystkie inne produkty szczycą się dwoma stronami medalu. Dużym plusem przy sporych przeszkleniach jest oczywiście ich estetyka, która aż krzyczy nowoczesnością i elegancją. Nie umknie żadnemu spojrzeniu i przyciąga niemałą uwagę.

Kolejną kwestią jest wcześniej wspomniany dostęp do ogromnej ilości naturalnego światła. Całe mieszkanie wydaje się być znacznie większe i jest bardziej oświetlone. Wpłynie to też pozytywnie na nasze samopoczucie zarówno dzięki słońcu, jak i bliskiemu kontaktowi z naturą będącą tuż za oknem.

Nie zapominajmy o niższych kosztach związanych z rachunkami, a mianowicie z oświetlaniem mieszkania sztucznym światłem. Dzięki takim przeszkleniom dużo później będziemy musieli uciekać się do zapalania lamp, a to z pewnością przełoży się na nasze opłaty.

Negatywy dużych przeszkleń

Każda moneta ma drugą stronę, a w tym przypadku są to wady należące do dużych okien. Pierwszą myślą, jaka przychodzi nam do głowy, to oczywiście cena. Im większe okna, tym większy wydatek, jednak nie powinno to spotkać się z dużym zaskoczeniem.

Pomimo faktu, że okna są coraz szczelniejsze, to wciąż posiadają gorszą izolacyjność cieplną niż ściany. Może się to wiązać z dodatkowymi rachunkami za ogrzewanie domu, a zwłaszcza w miesiącach zimowych.

Duże okna to bez wątpienia popadanie ze skrajności w skrajność. Dlaczego? Otóż czas letni w połączeniu z dużymi przeszkleniami, to z pewnością zapewnienie sobie dużej ilości ciepła wewnątrz domu, kiedy to gorące słońce będzie przedostawać się do wnętrza. W takiej sytuacji jedyną pomocą będą rolety, czyli dodatkowe koszta.

Jak wybrać duże okna?

Jeśli zastanawia was, jak wybrać duże okna, to warto wziąć pod uwagę ich wady i zalety. Następnie, należy skupić się na materiałach, które będą najlepsze do sporządzenia owych produktów. Jeśli chodzi o duże okna, to najlepszym wyborem będzie aluminium.

Duże przeszklenia stworzone z aluminium można znaleźć w ofercie firmy Okno-Piast. Marka od 30 lat działa na rynku stolarki okiennej tworząc wysoce jakościowe produkty. Decydując się na ich okna aluminiowe, wybieracie jakość i trwałość na długie lata.

Jeśli nie macie pewności, czy duże okna będą pasować do waszych wnętrz, to zalecamy skontaktowanie się z architektem wnętrz. Pomoże on stwierdzić, jaka opcja będzie najtrafniejsza.

Zdj. główne: Maria Teneva/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*