Gdzie szukać materiałów budowlanych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa domu to często stres oraz wiele zagmatwanych procedur, z którymi należy się uporać. Najważniejsza przy budowie jest dbałość o jakość wykonania oraz dobre, atestowane materiały budowlane. Gdzie szukać dobrych i atrakcyjnych cenowo materiałów do budowy swojego domu? Podpowiadamy!

Popularne sieci sklepów budowlanych   

Najbardziej oczywistym i najczęściej wybieranym miejscem, gdzie kupuje się materiały budowlane są oczywiście sieci marketów budowlanych, które obecne są w każdym większym mieście. Przewagą tych sklepów jest przede wszystkim dostępność i szeroki wybór produktów. W żadnym prywatnym salonie nie znajdziesz tak ogromnej i zróżnicowanej gamy produktów. W związku z tym najwięcej osób decyduje się właśnie w takich miejscach kupować materiał na swoje potrzeby. Kolejnym atutem tego typu marketów jest gwarantowana jakość produktów. Duża sieć sklepów nie może pozwolić sobie na utratę wizerunku przez sprzedawanie słabej jakości materiałów bez atestów. 

Niestety, jak to zazwyczaj w przypadku dużych marek bywa, takie sklepy nakładają na swoje produkty bardzo dużą marżę, przez co bardzo często kupując w popularnym markecie przepłacasz. Dodatkowo, ceny podnoszone są przez opłaty za dostawę, przestrzeń magazynową, wynajem powierzchni pod sklep oraz pensje dla bardzo dużego sztabu pracowników. W przypadku mniejszych firm czy kupna bezpośrednio od dostawcy, te koszty są znacznie mniejsze lub w ogóle pomijane, dzięki czemu nie windują one cen towaru. 

Sklepy i dostawcy internetowi  

Nie od dziś wiadomo, że kupując rzeczy przez Internet można zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu do zakupów stacjonarnych. Podobnie, jak w przypadku mniejszych sklepów, przy zakupach internetowych w cenę produktu nie są wliczone koszty dostawy, wynajmu powierzchni sklepu czy opłat dla pracowników sklepu stacjonarnego.

Z tego powodu ceny towarów, takich jak bloczki betonowe, styropian elewacyjny czy pustaki mogą być znacznie tańsze. Niższa cena nie oznacza tu jednak gorszej jakości lub braku potrzebnych certyfikatów. Warto włożyć wysiłek w to, by znaleźć tańszego dostawcę ponieważ na dużych ilościach materiałów budowlanych można zaoszczędzić nawet czterocyfrowe kwoty.

Zdj. główne: Robby McCullough/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*