Gdzie wykorzystuje się płynowskazy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany - W obecnych czasach śmiało można powiedzieć, że armatura przemysłowa ma bardzo szerokie zastosowanie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W obecnych czasach śmiało można powiedzieć, że armatura przemysłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej jednak można się na nią natknąć w branży chemicznej. Nie można jednak pomijać przemysłu włókienniczego. Mówiąc o tym, można m.in. wymienić elementy, jakie przynależą do armatury regulacyjnej, odcinającej oraz pomiarowej. Wiele osób zna zawory, przepustnice, osadniki, zawory bezpieczeństwa i zawory zwrotne, a także kurki.

Płynowskazy – elementy stworzone do pracy w ekstremalnych warunkach

Mówiąc o płynowskazach, na pewno należy wspomnieć to, że są to odporne na działanie warunków zewnętrznych elementy, które są w stanie poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami. Co więcej, są one idealne do pracy w miejscach, gdzie ma się do czynienia z różnym ciśnieniem, jak również wyjątkową kwasowością. Zalicza się je do grupy produktów armatury wskazującej i separującej.

Aby móc być jednak pewnym tego, że płynowskazy będą w stanie poradzić sobie z zadaniem, jakie zostanie im powierzone, muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Muszą one być odporne nie tylko na działanie wysokich temperatur. Niekiedy bywa tak, że płynowskazy używane do mierzenia poziomu cieczy, pracują w miejscu, gdzie ta temperatura jest bardzo niska. To dlatego na rynku znaleźć można te produkty, jakie wykonuje się na ogół z żeliwa szarego, stali węglowej, stali kwasoodpornej, stali nierdzewnej, staliwa szarego. Jeżeli producent będzie bazował na jednym z tych materiałów (albo na kilku) można być pewnym tego, że ma się do czynienia z produktami gwarantującymi długą żywotność i funkcjonalną pracę.

Cechy charakterystyczne płynowskazów

Omawiając płynowskazy na pewno należy powiedzieć o nich to, że:dostępne są one z różnymi zaworami,

  • stosowane są do kotłów parowych oraz do innych zbiorników,
  • do wyboru są przechylne lub nieprzychylne,
  • do wyboru są płynowskazy z przyłączami do przyspawania, kołnierzowe lub gwintowane.

Wybór płynowskazu wielu osobom może nastręczać pewne trudności.

Gdzie kupić armaturę przemysłową?

Continental Trade zaprasza do zakupu elementów armatury przemysłowej, które w całości można przejrzeć na stronie https://www.continentaltrade.com.pl/. Od ponad 25 lat firma znajduje się na rynku, wspierając swoich klientów. Posiadają oni najszerszy asortyment w kraju, dzięki czemu konsumenci mają dostęp do wielu produktów w jednym miejscu. Zamówienia można u nich składać nawet od jednej sztuki. Mogą się do nich zgłaszać osoby, które chcą podjąć się także realizacji niestandardowych projektów.

Fot.: jiawei cui/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*