Gres imitujący drewno – praktyczne i eleganckie wykończenie podłogi

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowa moda na drewniane wykończenie podłóg nie przemija. Wydawałoby się, że trudno jest uzyskać ciepły i przytulny klimat, jakie dają drewniane deski, stosując inne materiały. A jednak! Producentom udało się stworzyć alternatywę, która oddaje naturalny efekt, łącząc w sobie piękno drewna i wytrzymałość gresu.

Naturalnie jak drewno

Płytki gresowe idealnie odwzorowują naturalne deski dzięki przeniesieniu wzoru z naturalnego surowca na płytki podłogowe. W szerokiej ofercie znajdziemy płytki wyglądające jak drewno niemal w każdym stylu. Gresy imitujące parkiet ułożony w “jodełkę”, klasyczne szerokie deski podłogowe lub wyglądające jak drewno egzotyczne czy eleganckie struktury dębu. 

Gdzie układać gres?

W zasadzie ograniczać nas może jedynie wyobraźnia dlatego, że gres o fakturze drewna będzie pasował do każdego pomieszczenia: kuchni, łazienki nawet sypialni czy pokoju dziecka. Jeśli jednak zależy nam na trwałym wykończeniu podłogi w miejscach strategicznych jak np. przedpokój czy kuchnia ten rodzaj ceramiki sprawdzi się idealnie. Decydując się na gres w przedpokoju, poza funkcjonalną stroną jaką jest odporność na wilgoć i ścieranie uzyskamy elegancki efekt już na wejście. Z kolei w łazience płytki gresowe możemy zastosować nie tylko na podłodze ale także na ścianie wydzielając tym samym np. strefę prysznicową.

Korzyści na długie lata

Płytki gresowe to uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie zarówno do mieszkań, jak i domów. Łącząc w sobie klasyczny i naturalny wygląd drewna z wytrzymałością ceramiki, gres staje się rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym, łatwym w pielęgnacji a przede wszystkim trwałym. To także świetne rozwiązanie w przypadku wyboru instalacji ogrzewania podłogowego, ponieważ gres drewnopodobny zdecydowanie lepiej będzie rozprowadzał ciepło niż deska podłogowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*