Mieszkanie na niewielkim metrażu a self storage

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

O self storage słyszymy coraz częściej. To usługa, która od wielu lat znana jest poza granicami, ale i w Polsce znajduje coraz więcej zwolenników. Znacznie chętniej przekonujemy się do rozwiązania, które jest nie tylko komfortowe, ale też po prostu sprawdzone. Może być przydatne między innymi dla osób, które zdecydowały się zamieszkać na niewielkim metrażu.

Dlaczego chętnie wybieramy mieszkanie na małym metrażu?

Wiele młodych osób (ale nie tylko) decyduje się zamieszkać na niewielkim metrażu. Coraz popularniejsze są mikroapartamenty, w których mieszkamy pojedynczo lub w parach. Oferują wysoki standard, natomiast ilość dostępnego miejsca nie jest duża. Dlaczego podejmujemy właśnie takie decyzje?

Głównie ma to związek z chęcią mieszkania w centrum dużego miasta. Tutaj ceny za metr kwadratowy są niestety bardzo wysokie. Chcemy jednak zaoszczędzić czas i nie dojeżdżać do pracy spoza granic miasta. Wolimy mniejszy metraż, ale więcej chwil spędzonych na relaksie z przyjaciółmi czy rodziną. Coraz częściej zauważamy również, że wcale nie potrzebujemy do szczęścia wielu rzeczy. Jeżeli chcemy, potrafimy być minimalistami. Ale czy zawsze tak to właśnie działa?

Co z nadmiarem posiadanych rzeczy?

Minimalizm nie jest jednak prosty i często przychodzi do nas z czasem. Bywa uporczywy zwłaszcza w momencie, kiedy chcemy próbować nowych rzeczy i mamy wiele pasji. Nie wszystkie przedmioty możemy wypożyczyć, czasami też ten sposób nie jest dla nas opłacalny. Kupujemy znacznie więcej rzeczy, które są nam potrzebne, ale używamy ich od czasu do czasu, a jednak stale zajmują one posiadaną, wolną powierzchnię. Metraż małego mieszkanie jeszcze bardziej się zmniejsza przez rosnącą ilość rzeczy. Gdy nie mamy piwnicy, to tym bardziej może okazać się, że zacznie nas to przerastać. Jest jednak pewne rozwiązanie, które zostało sprawdzone już za granicą. Mowa oczywiście o self storage. Może warto wybrać pomieszczenia magazynowe, które dają nam możliwość wynajęcia wybranej przez nas przestrzeni?

Kiedy sprawdzi się idealnie self storage?

Pomieszczenia self storage naprawdę doskonale sprawdzają się w takich sytuacjach, kiedy po prostu potrzebujemy przechować posiadane rzeczy przez pewien okres. Przykładem może być sprzęt do sportów zimowych, po który sięgamy zazwyczaj sporadycznie. Na co dzień jest to po prostu nadmiar rzeczy zalegających w naszych szafach i przedpokojach. Zamiast więc potykać się o narty czy kaski, możemy znaleźć powierzchnie magazynowe do wynajęcia. 

Wykorzystując self storage, nie musimy zaprzątać sobie głowy ciągłymi porządkami, ponieważ to, co zajmuje nam miejsce w mieszkaniu czy domu możemy szybko i łatwo wywieźć do wynajmowanego boksa.

Rozwiązania self storage w Polsce

W Polsce konsumenci chętnie wybierają pomieszczenia do wynajęcia dostępne w ofercie Less Mess Storage – https://www.lessmess.storage/. Pomieszczenia mogą mieć różne rozmiary, które dopasujemy do naszych potrzeb (od 1m3 do 35m2 w zależności od lokalizacji). Wystarczy znaleźć odpowiadającą nam lokalizację, a następnie poprosić o wycenę lub sprawdzić cenę w widocznym na stronie Less Mess cenniku – gdzie możemy dokonać również bezpłatnej rezerwacji online. Oddziały Less Mess znajdują się w największych miastach w Polsce: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu oraz w Czechach – w Pradze. Do naszych rzeczy mamy dostęp o każdej porze i to w każdy dzień tygodnia. Nie musimy się o nie obawiać, ponieważ pozostają bezpieczne i nikt poza nami nie będzie miał do nich wglądu. Do pomieszczenia możemy się dostać za pomocą indywidualnego kodu dostępu, jest ono dodatkowo zamykane na kłódkę, która jest własnością klienta. Teren budynku jest stale monitorowany. Z czasem możemy nagromadzić jeszcze więcej rzeczy, o co również nie musimy się martwić, ponieważ umowy w Less Mess są bardzo elastyczne – w każdej chwili możemy zmienić wielkość pomieszczenia – w zależności od dostępności rozmiarów. Niezależnie czy chcemy wynająć boks na 7 dni czy na czas nieokreślony – Less Mess zdecydowanie ułatwi organizację przestrzeni w małym mieszkaniu.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*