Grill przenośny do ogrodu. Jaki wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Grill przenośny to praktyczne urządzenie, które możemy wykorzystać nie tylko w ogrodzie, ale zabrać na działkę poza miastem lub wakacje na polu campingowym. Na co zwrócić uwagę przy zakupie grilla?

Grill przenośny – idealny do ogrodu i na camping

Grill przenośny to idealna opcja dla osób, które nie chcą wydawać większej ilości pieniędzy na tego typu sprzęt i grillują od czasu do czasu. Tego typu grille zwykle cechują się kompaktowymi rozmiarami i przystępną ceną (znacznie niższą niż w przypadku dużych grillów stacjonarnych, które nierzadko kosztują 1000-2000 złotych).

Jakie rodzaje grillów przenośnych wyróżniamy? 

Producenci oferują nam grille:

  • węglowe – klasyczne rozwiązanie, najchętniej wybierane przez Polaków. Grill węglowy nie wymaga zasilania i świetnie sprawdza się w podróży,
  • gazowe – błyskawicznie się nagrzewają i są proste w użytkowaniu (nie musimy męczyć się z rozpalaniem węgla),
  • elektryczne – możemy korzystać z nich przez cały rok, nie zajmują wiele miejsca.

Bez wątpienia największą popularnością wśród miłośników dań z rusztu cieszą się grille węglowe, które nadają potrawom wyjątkowy smak i są też tańsze od grillów elektrycznych i gazowych. Na rynku znajdziemy również tanie grille jednorazowe (zwykle kosztują 15-20 złotych), które składają z tacki aluminiowej, w której umieszcza się węgiel, prowizorycznego rusztu i nóżek. Jednak nie polecamy tego rozwiązania, gdyż jest nieekologiczne i szkodliwe z punktu widzenia zdrowia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla przenośnego?

Bez względu na to, jaki model grilla przenośnego wybierzemy, musimy zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia. Grill ogrodowy powinien cechować się solidną konstrukcją i stabilnością. Warto zastanowić się, jaki rozmiar rusztu będzie odpowiadał naszym potrzebom, np. dostosowując jego wielkość do liczby członków rodziny (im większy ruszt, tym więcej dań jesteśmy w stanie przygotować w tym samym czasie). W przypadku grilla elektrycznego musimy zwrócić uwagę na jego moc (im więcej watów ma urządzenie, tym szybciej potrawy będą gotowe do konsumpcji). 

Źródło: kaboompics/pixabay.com

Ile kosztuje dobry grill przenośny do ogrodu?

Wiele osób, które po raz pierwszy ma kupić grill przenośny, zastanawia się, ile kosztuje model, który posłuży dłużej niż 1-2 sezony? Przyzwoitej jakości grill węglowy kupimy za około 300-400 złotych. Jeśli chodzi o modele na gaz, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 400-700 złotych. Z kolei porządny grill elektryczny kosztuje 400-500 złotych. Oczywiście możemy też kupić znacznie tańszy sprzęt, ale nie mamy wtedy pewności co do jego trwałości. 

Jakie akcesoria grillowe warto kupić? Must have

Chcąc ułatwić sobie grillowanie, warto zainwestować w kilka podstawowych akcesoriów takich jak:

  • szczypce, 
  • łopatka,
  • widelec.

Najlepiej sprawdzą się akcesoria grillowe wykonane ze stali nierdzewnej. Dobrym pomysłem może być też zakup termometru do mięsa. Dzięki temu gadżetowi będziemy mogli perfekcyjnie upiec steki, udka lub inne mięsne dania, otrzymując wiele komplementów od biesiadników jedzących nasze potrawy z grilla.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*