Domy w tydzień – czy warto zamówić domek na działkę z dostawą i montażem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Domek to niezbędny element każdej działki rekreacyjnej, ponieważ to właśnie w nim może przenocować, zjeść posiłek, czy przechowywać posiadane przedmioty. Co więcej, obecnie nie trzeba go samodzielnie budować, ponieważ domek można zamówić z dostawą i montażem.

Dlaczego warto wybrać domek z montażem?

Co przemawia za tym, żeby zamówić gotowy domek na działkę z montażem? Przede wszystkim oszczędność czasu, ponieważ jego samodzielna budowa to wymagające zadanie. Co więcej, wymaga również umiejętności technicznych oraz posiadania różnych narzędzi. Zamawiając gotowe rozwiązanie, domek może być gotowy do użytkowania nawet po tygodniu. Ostatecznie w wielu przypadkach jest to tańsze rozwiązanie niż samodzielna budowa domku letniskowego, w przypadku której koszt stanowi nie tylko materiał, ale również zakup narzędzi. Warto także mieć świadomość, że decydując się na samodzielną budowę drewnianego domu trzeba mieć kogoś do pomocy, a znalezienie odpowiedniej osoby może stanowić problem.

Domek bez pozwolenia do 70m²

Co jest główną zaletą drewnianych domków na działkę? Poza funkcjonalnością korzystny z pewnością jest fakt, że mogą w przypadku budynków o powierzchni do 70m² nie ma konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. W efekcie w przypadku budowy takiego domku na własnej działce można mówić o minimum formalności, ponieważ wszystko odbywa się na podstawie zgłoszenia. Nie ma również konieczności ustanawiania kierownika budowy, czy prowadzenia dziennika. Przepisy obejmują domy budowane w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, co sprawia, że odnoszą się również do domków letniskowych.

Ile kosztuje tego typu domek?

Ile kosztuje drewniany domek letniskowy wraz z montażem? Producent domków Sodas posiada w swojej ofercie projekty, w przypadku których realizacja może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Cena oczywiście zależy od metrażu oraz konkretnych rozwiązań, jednak domek letniskowy o powierzchni około 20m² można mieć już za 15 tys. złotych. Czy jest to wysoki koszt? Biorąc pod uwagę aktualną cenę drewna konstrukcyjnego (około 1000 zł/m³) oraz fakt, że domek zamawiany jest z metrażem śmiało można stwierdzić, że koszty są niewielkie. Warto również odnieść je do samodzielnej budowy takiego domku, która z całą pewnością będzie droższa.

Warto również mieć świadomość, że decydując się na drewniany domek na działkę można wybrać różne rozwiązania, które będą znacznie różniły się kosztami. Dostępne są bowiem:

  • domki narzędziowe, której dostarczane są gotowe i kosztują od 2,5 do 5 tys. złotych;
  • niewielkie domki letniskowe (do 20m²) z montażem, które kosztują około 15 tys. złotych;
  • domki drewniane całoroczne szkieletowe, w przypadku których sprzedawana jest konstrukcja do samodzielnego montażu, a ich cena wynosi od 10 tys. złotych;
  • drewniane domki całoroczne z montażem, w przypadku których koszt zaczyna się od 50 tys. złotych.

Jeżeli domek z dostawą i montażem to tylko z Sodas

Co jest najważniejsze przy zamawianiu drewnianego domku na działkę? Przede wszystkim profesjonalizm jego wykonawcy oraz najwyższa jakość, którą gwarantuje wspomniana już firma Sodas. Jej zaletą jest nie tylko profesjonalny montaż domku u klienta, ale również dopasowanie do jego potrzeb. Drewniane domki powstają z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu z pewnością będą służyły przez długie lata. O wysokiej jakości świadczą również opinie na temat producenta, który dzięki kilkuletniemu doświadczeniu ugruntował swoją pozycję na rynku.

Podsumowując należy stwierdzić, że zamówienie drewnianego domku na działkę z montażem to rozwiązanie, które pozwala podnieść komfort jej użytkowania. Zaletą jest w tym przypadku z pewnością fakt, że budynek może być gotowy nawet w tydzień.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*