Kredyt hipoteczny 300 tys. – jak dostać? Jaka rata?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyt na sumę 300 tys. zł może budzić kontrowersje w banku. O ile nikogo nie dziwi taka suma w przypadku kredytu hipotetycznego lub na rozwinięcie działalności, tak przy kredycie gotówkowym mogą pojawić się pewne zastrzeżenia. Aby nie wpaść w żadną pułapkę, warto dokładniej zgłębić temat.

Co należy spełnić, aby móc zaciągnąć kredyt hipoteczny 300 tys.?

Przede wszystkim bank oceni kilka rzeczy u samego potencjalnego kredytobiorcy. Będzie on zwracał uwagę na główne 3 czynniki, czyli zdolność kredytową, scoring oraz historię kredytową. Pierwszy z nich polega na obliczeniu kosztów, które kredytobiorca ponosi przed wzięciem samego kredytu. Wliczane są tutaj liczba domowników, czy spłaty poprzednich pożyczek na podstawie dostępnych pensji. Jednym ze sposobów, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową, jest spłacenie wszelkich kredytów, zaciągniętych w przeszłości.

Scoring jest spłacaniem poprzednio ustanowionych rat na czas. Im bardziej kredytobiorca był terminowy, tym bardziej przychylnie bank spojrzy na jego propozycję. Ostatnim z czynników jest historia kredytowa. Jest tym, na co wskazuje sama nazwa, historią zaciągniętych w przeszłości wszelkich pożyczek. Należy pamiętać, że kredyt na sumę 300 tys. zł jest dość sporą inwestycją. Jeśli chodzi o ratę, to wszystko zależy od czasu, na jaki sam kredyt został zaciągnięty. W przypadku zaciągnięcia kredytu na okres 25 lat rata miesięczna będzie wynosiła 1500 zł. W obliczu zaistnienia opcji, w której taki kredyt byłby nabyty na okres 5 lat, rata miesięczna wynosić będzie 5000 zł. Wzięcie kredytu na taki okres jest jednak mało prawdopodobne, ponieważ banki dość niechętnie podchodzą do tak krótkiego czasu spłaty. Ważnym czynnikiem może się okazać, cel wzięcia takiego kredytu. Bank udzieli kredytu gotówkowego, na takie rzeczy jak nabycie nowego samochodu, czy domku letniskowego. Więcej na temat pożyczki na taką sumę można znaleźć w tym artykule: https://www.lowcakredytow.pl/kredyt-300-tys-jak-dostac-ile-wynosi-rata/.

Kredyt hipoteczny 300 tys. – ubezpieczenie mieszkania lub domu

Ważną kwestią przy nabywaniu kredytu hipotetycznego będzie posiadanie stosownego ubezpieczenia. To wymagane jest przez bank w postaci pakietu standardowego. Oznacza to, że ochronie muszą podlegać mury oraz elementy stałe. Czynnikami przed jakimi ma chronić ubezpieczenie powinny być pożary, powodzie, silne opady deszczu, śniegu, gradu, czy uderzenie pojazdu lądowego. Jest ono konieczne, ponieważ pełni ono funkcję pewnego zabezpieczenia dla banku, w przypadku wystąpienia u kredytobiorcy szkody całkowitej, np. śmierci. Jeśli dojdzie do czegoś takiego, wówczas ubezpieczyciel ma spłacić pełną kwotę kredytu, która jeszcze pozostała. 

Możliwe do nabycia dla kredytobiorcy, są różnego rodzaje rozszerzenia, które będą dostępne przy braniu samego ubezpieczenia. Te mogą być inne w przypadku każdego towarzystwa. Świetnym przykładem na to zjawisko, może być rozszerzenie oparte na ochronie zwierząt domowych. W jednym towarzystwie możliwym będzie ubezpieczenie jedynie psa i kota. W drugim, oprócz nich będzie możliwe ubezpieczenie myszoskoczka, oraz chomika. W trzecim, papugi. Ważne jest, aby nie przesadzić z rozszerzeniami, ponieważ może to skutkować zwiększeniem ceny samego ubezpieczenia, a trzeba pamiętać, że kredyt sam w sobie generuje już spore koszty.

Aby znaleźć odpowiednią ofertę kredytu, warto poszukać jej w porównywarce. Ta, dokładnie je przefiltruje na bazie podanych informacji, przez co kredytobiorcy zostaną ukazane jedynie te pozycje, które mogą go zainteresować – https://www.lowcakredytow.pl.

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*