Inteligentne miasto – kolejna edycja Smart City Forum

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliża się 14. edycja Smart City Forum – największego w Polsce kongresu poświęconego tematyce inteligentnych miast i przestrzeni publicznej. Wydarzenie tworzy przestrzeń do dyskusji dla włodarzy miast polskich i europejskich, przedstawicieli administracji oraz różnych dziedzin – budownictwa, energii, transportu czy bezpieczeństwa.

Tegoroczny kongres Smart City Forum odbędzie się 14 i 15 czerwca w we wrocławskim hotelu the Bridge Wroclaw MGallery na Ostrowie Tumskim. Program wydarzenia, rozpisany na dwa dni, przewiduje liczne spotkania i panele dyskusyjne poświęcone głównie zastosowaniu nowych technologii w rozwoju miast w kontekście aktualnego kryzysu oraz pandemii. Poruszone zostaną m.in. takie tematy jak:

  • główne wyzwania aglomeracji w nadchodzących latach;
  • platformatyzacja usług;
  • innowacje w transporcie;
  • odpowiedzialna gospodarka energetyczna i ESG;
  • idea Smart Village i rozwój terenów podmiejskich;
  • wdrażanie idei zielonego miasta;
  • elektromobilność.
  • skuteczna re-urbanizacja przestrzeni miejskiej i in.

W wydarzeniu udział wezmą prezydenci dużych i małych miast Polski, przedstawiciele aglomeracji europejskich, urzędów i fundacji, start-upów, przedsiębiorcy z dużych i małych średnich firm, architekci, profesorowie z polskich uczelni wyższych. Inspiracji dla rodzimych rozwiązań dostarczą goście zagraniczni m.in. z Amsterdamu, Londynu, Singapuru czy Helsinek.

Smart City Forum to okazja, by poznać najnowsze i najlepsze technologie w zarządzaniu miastem oraz praktyczne przykłady ich zastosowania. To ogromna dawka merytorycznej wiedzy przygotowanej przez najlepszych ekspertów oraz przestrzeń do wymiany doświadczeń między samorządami. Miasta różnej wielkości mogą wzajemnie uczyć się od siebie, jak skutecznie wdrażać innowacje we wszystkich sferach swojego funkcjonowania i wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska zgodnie z europejskimi standardami.

Udział w kongresie jest możliwy stacjonarnie, a także online. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie wydarzenia.

Zdj. główne:  MMC Polska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*