Koszt budowy domu do 100 m2

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie, co pokazała również pandemia, coraz więcej osób chce zamieszkać w małym domku za miastem. W dodatku ceny mieszkań w mieście drastycznie poszybowały do góry, dlatego większa liczba osób zaczęła interesować się opcją budowy domu do 100 m2. Tylko ile to może kosztować?

Wymarzony domek za miastem

Koszty budowy domu do 100 m2 są różne i wahają się średnio od ok. 150 tys. nawet do 300/350 tys. zł. Koszt ten jest uzależniony od kilku czynników, a są to między innymi powierzchnia, koszt i niejednokrotnie jakość materiałów budowlanych, wybór metody budowlanej i wiele innych. Na cenę wpływa rodzaj dachu oraz to czy zamierzamy mieć użytkowe poddasze. Przeważnie koszt jednego metra kwadratowego wynosi od 2,5 tys. do 3 tys. netto. Jednak w ostatnim czasie koszty materiałów budowlanych idą szybko w górę, więc ostateczna kwota może okazać się znacznie wyższa. Istotnym aspektem jest również fakt czy zdecydujemy się na metodę gospodarczą, gdzie to my w głównej mierze z pomocą bliskich podejmujemy się prac (wtedy koszt budowy może spaść nawet o 30%) czy postanowimy wynająć ekipę, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

W przypadku, kiedy nie do końca wiemy, czy zdecydować się na budowę domu, czy mieszkania w mieście, trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw w tym również aspekt finansowy.

*Koszty uśrednione na podstawie danych pochodzących z: muratordom.pl, debowetarasy.pl, dobredomy.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*