Z czym wiąże się prowadzenie nieruchomości?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Posiadanie własnej nieruchomości wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dbanie o budynek jest czasochłonne i pracochłonne, wymaga planowania kilku kroków naprzód, a dodatkowo generuje koszty. Z drugiej strony dobrze prowadzona nieruchomość może również przełożyć się na zysk właściciela. Właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na posiadanie budynku lub lokalu, który mogą wykorzystać do celów biznesowych.

Jak zacząć?

Nabycie nieruchomości nie jest łatwym przedsięwzięciem, ponieważ poza odpowiednimi środkami należy dysponować wiedzą i pomysłami, które pomogą Ci zrealizować potencjał budynku. W zależności od sposobu, w jaki planujesz wykorzystać lokal, ważna będzie również jego lokalizacja. Rynek pierwotny Szczecin mieszkania oferuje na przykład możliwość zakupu nieruchomości przystosowanej do mieszkania. Atutami takiej oferty są atrakcyjna lokalizacja, niewielka odległość od granicy z Niemcami oraz efektowne wykończenie budynków. Te cechy sprawiają, że zakup mieszkania w Szczecinie może przynieść Ci duże korzyści, jeśli zdecydujesz się wynajmować je turystom.

Innym sposobem na start jest oczywiście wybudowanie swojej nieruchomości. W takim przypadku sam wybierasz lokalizację i nie musi ona znajdować się w granicach Polski. Możesz również skorzystać z ulg charakterystycznych dla danego państwa, takich jak zwolnienie z podatku budowlanego w Niemczech. W Niemczech istnieje prawo, które zobowiązuje zleceniodawcę do potrącenia 15% podatku przy wypłacie wynagrodzenia. Dzięki przepisom firmy budowlane mogą ubiegać się zwolnienie z tego podatku, co stanowi niezwykle korzystne okoliczności prowadzenia budowy w tym kraju. 

Co pomaga utrzymać nieruchomość w dobrym stanie?

Jeśli posiadasz już swoją nieruchomość, warto dbać o utrzymywanie jej w dobrym stanie. Niezależnie od tego, czy wynajmujesz budynek pod mieszkania albo biura, czy prowadzisz w nim własną działalność, czy przygotowujesz go pod dalszą sprzedaż – odpowiedzialne zarządzanie zasobami jest podstawą skutecznego zarabiania pieniędzy. Z tego powodu warto regularnie sprawdzać stan techniczny budynku i dbać o remonty, które pomogą unowocześnić wnętrza i zaprezentować je w atrakcyjniejszej formie.

Dobrym pomysłem jest również wprowadzenie rozwiązań, które sprawią, że Twoja nieruchomość będzie bardziej komfortowa i funkcjonalna. Należą do nich wydajna klimatyzacja, efektywny sposób ogrzewania budynku (na przykład przy użyciu pompy ciepła) oraz wycieraczki skrzynkowe, które charakteryzują się głębokim osadzeniu w podłożu, dzięki czemu w sezonie jesienno-zimowym znacznie ograniczają wnoszenie do budynku zanieczyszczeń w postaci błota czy śniegu.

Zdjęcie główne: pexels.com/ PhotoMIX Company

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*