Jak bezpiecznie pozbyć się gniazda szerszeni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szerszenie to prawdziwa zmora lata. Mimo, że jego naturalnym środowiskiem są lasy i pola, na nasze nieszczęście lubi się zadomowić w pobliżu naszych domostw. Sprawdź, jak bezpiecznie pozbyć się gniazda szerszeni, jeśli pojawią się na Twoim balkonie czy strychu.

Nieproszony gość

Naturalnymi siedliskami szerszeni są lasy liściaste, szczególnie stare dziuple, nory w korzeniach drzew. Przez coraz mniejszą ilość naturalnych liściastych lasów, szerszeń przystosował się do funkcjonowania w pobliżu naszych domostw. Usuwanie gniazda niejednokrotnie wymaga użycia specjalistycznych sprzętów, a także odpowiedniego zabezpieczenia. Jeśli decydujemy się na samodzielne usuwania gniazda koniecznie trzeba wyposażyć się w odzież ochronną. W celu zabezpieczenia okolic twarzy i szyi, należy wyposażyć się w specjalny kapelusz z siatką. Żeby usunąć gniazdo znajdujące się na strychu czy balkonie należy zastosować dobrej jakości preparat owadobójczy w postaci gaśnicy lub sprayu.

Przed samodzielnym usunięciem trzeba się dobrze zastanowić, czy wezwanie specjalistów w tej dziedzinie nie będzie lepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli nie mamy odpowiedniego zabezpieczenia. Nie wolno lekceważyć, bo użądlenia mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*